Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Senātu lūdz vērtēt "Jelgavas cukurfabrikas" vainu Lielupes piesārņošanā

Augstākās tiesas Senātā pārsūdzēts Administratīvās apgabaltiesas spriedums akciju sabiedrības "Jelgavas cukurfabrika" sūdzības lietā par lēmumu, ar kuru 2005.gadā tika atzīts, ka piesārņojums no fabrikas Lielupē iepludinātajos notekūdeņos pārsniedz pieļaujamo normu, un uz laiku tika apturēta fabrikas darbība.

Administratīvā apgabaltiesa šā gada 16.februārī noraidīja "Jelgavas cukurfabrikas" sūdzību par Vides pārraudzības valsts biroja 2005.gada 2.novembra lēmumu lietā par fabrikas darbības apturēšanu, tādējādi atzīstot apstrīdētā lēmuma pamatotību. Arī Administratīvā rajona tiesa, kas 2007.gada augustā pirmajā instancē skatīja "Jelgavas cukurfabrikas" sūdzības lietu, uzņēmuma sūdzību noraidīja un apstrīdēto lēmumu atstāja spēkā."Jelgavas cukurfabrika" 2005.gada 28.novembrī iesniedza tiesā pieteikumu, kurā prasīja atcelt Vides valsts dienesta (VVD) administratīvo aktu par Lielupes piesārņošanu. VVD pēc administratīvā akta noformēšanas uz laiku apturēja fabrikas darbu.Vairākkārtējas zivju slāpšanas dēļ, ko saskaņā ar VVD atzinumu izraisīja "Jelgavas cukurfabrikas" notekūdeņi, vides ministrs Raimonds Vējonis 2005.gada oktobrī uzdeva fabrikai apturēt notekūdeņu ieplūdi Lielupē.Fabrika 4.oktobra vakarā pilnībā apturēja ražošanu. 6.oktobrī nolemts, ka cukurfabrikai tiks dota atļauja turpināt darbu ar noteikumu, ka ražotne pildīs VVD noteiktās prasības. Pēc to izpildes uzņēmums 10.oktobrī atsāka biešu pārstrādi un cukura ražošanu.Kā ziņots, 2006.gada nogalē tika nolemts sākt cukura nozares restrukturizāciju, kas paredz, ka "Jelgavas cukurfabrika" neturpinās savu darbību.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas