Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sesavas pagastā norisināsies dokumentāls televīzijas seriāls “Tas notika šeit” 1

Laikā no 30.jūnija līdz 3.jūlijam Sesavā un tās apkārtnē noritēs dokumentālā seriāla “Tas notika šeit” uzņemšana, jo šī gada oktobrī LTV1 ēterā būs skatāma seriāla 2. sezona, kurā starp krāsainajiem stāstiem tiks atklāti trīs vēsturiski nozīmīgākie notikumi arī Sesavas pagasta apkaimē, informē novada pašvaldībā.

1. un 2. jūlijā ikviens ir aicināts uz Sesavas tautas namu, lai klātienē varētu tikties ar raidījuma veidotājiem – vēsturniekiem, kuri vienu raidījumu veltīs Sesavas apkārtnes stāstiem. Pasākumā varēs dalīties sev zināmajos stāstos – gan, piemēram, par māju, kurā spokojas, gan neparastiem notikumiem no muižkungu laikiem, gan savdabīgiem atgadījumiem no kolhoza laikiem.

3. jūlijā trīs vēsturnieki Dāvida Ernštreita vadībā iedzīvotājus iepazīstinās katrs ar savu jaunatklāto stāstu un tad nu būs jābalso par spēcīgāko Sesavas stāstu, vislabāk pierādīto leģendu vai apšaubīto mītu. Sesavas iedzīvotājiem noslēdzošajā pasākumā pastāstīs, ko atklājuši par Sesavu un iedzīvotāji varēs nobalsot par interesantāko stāstu.

Katrā seriāla sērijā varēs redzēt, kā trīs dienās trīs vēsturnieki atklās trīs unikālus stāstus par kādu mazāk zināmu Latvijas vietu.

Latvija vairāku gadsimtu garumā ir bijusi dažādu vēsturisku notikumu krustpunkts. Gadu gaitā dažādās politiskās iekārtas te atstājušas savu nospiedumu, un vietas – novadi, pagasti un nelieli ciemati – zaudējušas savus unikālos stāstus, iegūstot mūsdienām raksturīgo apslēpto aizmirstību. Daudzu Latvijā apdzīvotu un mazapdzīvotu vietu kultūrvēsturiskie slāņi, nostāsti, mīti un noslēpumi palikuši aizmirsti un neatklāti.

Tomēr katrai vietai ir savs stāsts. Raidījumā “Tas notika šeit” vēsturnieki Edgars Plētiens, Inna Gīle un Gatis Krūmiņš kopā ar Dāvidu Ernštreitu un raidījuma režisori Inesi Kļavu dodas uz piecām dažādām Latvijas vietām, lai trīs dienu laikā meklētu un pētītu unikālus stāstus, cilvēkus, notikumus, kas apgāztu mītu, ka šajās vietās nekas ievērojams nav noticis.

“Vietu vēsture un reģionu vēsture ir tas, kas piesaista uzmanību. LTV1 dokumentālais seriāls “Tas notika šeit” tapis, iedvesmojoties no Zviedrijas sabiedriskās televīzijas raidījumiem, kas ļāva daudzām vietām atklāt leģendas, interesantus stāstus un piesaistīt apmeklētājus pavisam aizmirstām vietām. Latvija no šāda skatu punkta ir vēsturiski uzlādēta vieta, kas jau sen bija pelnījusi daudz lielāku pavērsienu šo vietu izpētē,” uzsver studijas Mistrus Media producents Gints Grūbe.

“Mēs no jauna pārliecinājāmies, ka Latvija ir īsta stāstu krātuve. Filmējām nejauši izvēlētas vietās, kas nav līdz šim nav bijušas ceļotāju prioritārie galamērķi. Iespējams, ka pēc simts gadiem “Tas notika šeit” atklātos stāstus kāds pārbaudīs no jauna un gribēs zināt, kādēļ parks, ceļš vai iela nosauktā tādā vārdā par kādu tā tapa mūsu raidījuma veidošanas laikā,” stāsta žurnālists un raidījuma vadītājs Dāvids Ernštreits pēc 1. sezonas uzņemšanas.

Dokumentālais televīzijas seriāls tapis filmu studijā “Mistrus Media”, sadarbībā ar Latvijas Televīziju, Valsts Kultūrkapitāla fondu un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas