Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sešdesmit gadi ar Kalnciema vārdu

«Nekur nav tik labi kā mājās» - ar šādu devīzi kalnciemnieki aicināti uz savas pilsētas sešdesmit gadu jubilejas svētku sarīkojumiem, kas sāksies ceturtdien ar pilsētas vēstures atceri bibliotēkā un beigsies sestdien ar sporta svētkiem.

«Pilsēta izauga no būvmateriālu kombināta strādnieku ciemata. Sešdesmitajos gados iedzīvotāju skaits pārsniedza četrus tūkstošus, mūsdienās tas noslīdējis līdz divarpus tūkstošiem,» stāsta Kalnciema domes priekšsēdētājas vietnieks Vladimirs Jeremejevs. Pilsētā turpina darboties dolomīta karjers, šūšanas cehs un dzīvnieku pakaišu ražotne. Kalnciema ķieģeļi diemžēl aiziet vēsturē.«Pirmkārt, pēc tiem nav pieprasījuma tirgū, otrkārt, kvalitatīva māla ieguve kļuvusi dārgāka, un izskatās, ka mūsu karjeri šajā ziņā nav konkurētspējīgi,» stāsta V.Jeremejevs. Interesi par vecās ķieģeļu ražotnes izmantošanu izrādījis kāds uzņēmums, kas izgatavo betona būvkonstrukcijas. Lielākā daļa darbaspējīgo kalnciemnieku brauc strādāt uz Rīgu, Jelgavu vai ārvalstīm, tomēr saikni ar dzimto pilsētu nezaudē.Lai arī saimnieciskā rosība mazinājusies un pilsētas budžetā svētkiem naudas nav, vietējie uzņēmēji, kultūras un sporta darbinieki, kā arī katoļu draudze aktīvi iesaistījusies svētku rīkošanā. Pazīstamā latgaļu literāte Emīlija Kalvāne, kas no Rīgas uz Kalnciemu pārcēlās pirms sešiem gadiem, jubilejai veltījusi humoristisku lugu «DST jeb Dullo sievu trīssavienība».«Bez humora un optimisma nevar iztikt,» stāsta autore. Kalnciems viņai ir iedvesmas pilsēta, kur sarakstītas vairākas lugas latgaļu dialektā.«Šī ir mana pirmā luga kopnacionālajā valodā,» teic literāte. Īpaši svētkiem gatavojas arī bērnu dramatiskais kolektīvs un dejotāji, kas sagatavojuši uzvedumu «Kaza un septiņi kazlēni». Savukārt sestdien spēkiem mērosies sportisti, viņu vidū arī Kalnciema meitenes - valsts čempiones futbolā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas