Sestdien pret Covid-19 vakcinēti 543 cilvēki 7

Sestdien Latvijā pret Covid-19 vakcinēti vismaz 543 cilvēki, no tiem pirmo poti saņēmuši 536 cilvēki, bet otro - seši, liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) sestdien apkopotie dati.

Vakcinēto cilvēku skaits NVD statistikā gan vēl varētu pieaugt, jo ne visi mediķi datus "E-veselības" sistēmā ievada tajā pašā dienā, kad pacients tiek sapotēts. Piemēram, sestdien aktualizētajā statistikā ceturtdien vakcinēto personu skaits ir pieaudzis par 414 cilvēkiem - no 2660 kā tika ziņots sestdien, līdz 3074.

Veselības ministrija iepriekš arī skaidroja, ka nedēļas nogales dienās vakcinācijas tempi ir lēnāki, jo vairums vakcinācijas punktu organizē darbu tā, ka lielāku daļu vakcīnu izmanto darba dienās.

Kopumā pēdējās septiņās dienās vakcīnas pirmo vai otro devu kopumā saņēma 16 669 personas, kas ir vidēji 2381 cilvēki dienā, kas atbilst veselības ministrijas iepriekš publiski noteiktajam mērķim šonedēļ diennaktī vakcinēt vidēji 2000 cilvēku. Arī jaunnedēļ paredzēts dienā vidēji potēt 2000 cilvēkus.

Kopumā starp sestdien pirmo poti pret Covid-19 saņēmušajiem lielākā daļa - 380 - bija personas vecumā virs 60 gadiem. Vēl pirmo vakcīnas devu saņēmušas 49 ārstniecības personas, 37 cilvēki no citas paaugstināta riska grupas, 29 personas ar hroniskām slimībām, 26 sociālo aprūpes centru (SAC) darbinieki, 15 ārstniecības iestāžu darbinieki un viens nozaru prioritāro iestāžu darbinieks. 

Savukārt vakcīnas otro devu saņēmuši četri ārstniecības iestāžu darbinieki un divas ārstniecības personas. Visi seši sestdien otro vakcīnas devu saņēmušie vakcinēti Kuldīgas slimnīcā.

Sestdien Latvijā kā pirmo vakcīnas devu 240 personas saņēmušas "AstraZeneca" potes, bet vēl 297 cilvēki potēti ar "Moderna" vakcīnu. Savukārt visi seši ar otro vakcīnas devu vakcinētie saņēmuši "Pfizer-BioNTech" poti "Comirnaty".

Kopumā līdz šim Latvijā pirmo vakcīnas pret Covid-19 devu saņēmuši 44 938 cilvēki, bet abas devas - 16 995 cilvēki, liecina NVD dati. Atbilstoši Centrālās statistikas pārvaldes datiem, 2021.gada 1.janvārī Latvijā provizoriski bija 1,894 miljoni iedzīvotāju, tātad pirmo poti pret Covid-19 līdz šim varētu būt saņēmuši 2,37% iedzīvotāju, bet abas - 0,9% iedzīvotāju.

Pagājušās nedēļas beigās centralizētu uzaicinājumu īsziņas un e-pasta veidā saņēma tie pirmie seniori, kas vecāki par 70 gadiem un bija pieteikušies savai vakcīnai vietnē "manavakcina.lv" vai pa tālruni 8989.

Veselības ministrijas Vakcinācijas projekta birojs norāda, ka tie iedzīvotāji, kas ir vecumā virs 70 gadiem un vēl nav pieteikušies savai vakcīnai, tiek aicināti reģistrēties pie sava ģimenes ārsta, vietnē "www.manavakcina.lv" vai pa tālruni 8989.

Patlaban vakcināciju punktos - pie ģimenes ārstiem un ārstniecības iestādēm - pieejams vakcinācijai vēl nedaudz vairāk kā 11 000 vakcīnu devu, ko plānots izmantot līdz nākamajai vakcīnu piegādei.

Nākamā vakcīnu piegāde gaidāma 2.martā, kad Latvija saņems vēl 14 400 "AstraZeneca" vakcīnu. Līdz ar to vakcinācijas punktos papildu vakcīnu piegādes gaidāmas nākamās nedēļas otrajā pusē.

Jau ziņots, ka pagājušā gada 28.decembrī kā pirmos Latvijā pret Covid-19 sāka vakcinēt lielo slimnīcu darbiniekus, 9.janvārī sāka potēt ģimenes ārstus, bet no 11.janvāra šī iespēja ir visiem ārstniecības iestādēs strādājošajiem, kuri to vēlas. Savukārt 10.februārī vakcinēt sāka SAC klientus un darbiniekus, bet 11. un 12.februārī pirmās potes pret Covid-19 saņēma valsts augstākās amatpersonas un vairāki eksprezidenti. 17.februārī Vakcinācijas projekta biroja vadītāja paziņoja, ka tiek sākta senioru vecumā virs 70 gadiem vakcinēšana, kas sākusi uzņēmusi apgriezienus.

Lietošanai Eiropas Savienībā pašlaik ir apstiprinātas trīs vakcīnas pret Covid-19 - "Pfizer"/"BioNTech", "Moderna" un "AstraZeneca", taču visu šo medikamentu piegādes kavējas un ir nelielas, tāpēc kavējas arī masveida vakcinēšanas sākšana.

Foto: pixabay.com

Pievieno komentāru

Komentāri 7

cilvēks

Hmm. Man kaimiņš vakar svinēja jubileju. Bija daudz viesu, aicināja arī mani, bet es kā kārtīgs paraugpilsonis pagriezu muguru pret likumpārkāpējiem un cēli iesoļoju istabā gaidīt, kad beidzot sāksies pasaules čempionāts hokejā. Šodien svinības turpinās. Kaimiņš ir labs čalis. Ko darīt? Stučīt, iet nokaunināt, vai tomēr piedalīties un pielikt mūli?

pirms mēneša, 2021.02.28 10:59

Palkovņiks

Nu tad piļī ciemos, jo līdzzinātājs esi šā vai tā. Sovjetu domāšanu par ziņošanu kā kaut kādu nodevību laikam šajā sabiedrībā neizārstēt. Eiropā dzīvot gribas bet to veidot ne.

pirms mēneša, 2021.02.28 12:02

cilvēks

ir tomēr daži sakarīgi cilvēki. Malacis 8/10. 8 tādēļ, ka Šveicē vai kaut vai tai pašā Vācijā jau būtu nostučīts, tātad par Europu tev īsti nav taisnība. Un sovjetu laikos es pat nejautātu, svinētu koronu jau kopš oktobra, ja nebūtu jāiet uz darbu.

pirms mēneša, 2021.02.28 12:47

Palkovņiks

Pārlasi teikto. Eiropā par tavu ballīti jau sen būtu paziņojuši. Un tam tā arī būtu jābūt. Te - cilvēksam galvā padomju atraugas, ka tā nedrīkstot, jo tā jau tikai čekisti dara. Tā kā vai nu rīkojies vai ej smelt kopā ar savu lielisko čomu.

pirms mēneša, 2021.02.28 12:58

Ovi

Nepaies ne trīsarpus gadi kā tiksim pie divām vakcīnas potēm,būs nepieciešamas starptautiskās vakcinācijas pases.

pirms mēneša, 2021.02.28 13:23

Skolnieciņš no svētavota

Saltā ziema jau iet uz beigām. Šogad ziema bija īpaši auksta. Varēja gan slēpot, gan slidot. Tik diemžēl šos ziemas priekus aizēnoja kovid-19 (covid-19) pandēmija. SARS-CoV-2 vīruss ir nelūgts ciemiņš mūsu zemē. Ministru kabinets Latvijas Republikā ir izsludinājis ārkārtas stāvokli līdz 6. aprīlim. Pašreiz visā Latvijā ir ieviesti stingri ierobežojumi, lai mazinātu saslimstību ar šo ļauno vīrusu. Ārkārtas stāvokļa laiks šķiet nepatīkams un sagādā daudz sadzīvisku grūtību. Par spīti ārkārtējam stāvoklim valstī, saglabāsim savās sirdīs un prātos mieru. Nenokārsim degunu grūtību priekšā! Ticēsim labajam, ticēsim Latvju Dieviem. Atvērsim savā namā logu un ielaidīsim Latvju Dievu dievišķo enerģiju savā mājoklī. Kvēpināsim kadiķa zariņus un vērmeļu buntes, lai attīrītu savu mājokli no negatīvas enerģijas. Iedegsim zaļu svecīti uz galda par godu Dabas Mātei – mūsu mīļajai un labajai Dievietei. Iedegsim dzeltenu svecīti uz galda par godu Laimai – Likteņa Dievietei. Iedegsim pelēku svecīti uz galda par godu Veļu Mātei – Nāves Dievietei. Iedegsim tumši zilu svecīti uz galda par godu Pērkonam – Debesu Tēvam. Iedegsim baltu svecīti uz galda par godu mūsu drosmīgajiem un brīvajiem sentēviem. Lūgsim Latvju Dievu svētību no visas sirds. Ar ticību Latvju Dieviem pārvarēsim šo kovid-19 sērgu kopā. Nepadosimies, mani mīļie tautieši! Tikai vienota tauta ir spēks. Būsim brīvi savā sentēvu pagāniskajā ticībā! Būsim vienoti kā tauta ticībā Latvju Dieviem! Latvju Dievi ar prieku uzklausīs mūsu lūgšanas. Kopš senseniem laikiem Latvju Dievi ir palīdzējuši mūsu tautai pārvarēt krīzes, grūtības un nelaimes. Arī šoreiz Latvju Dievi mums palīdzēs un neatstās mūs nelaimē vienus! Latvju Dievi vienmēr ir mums līdzās. Lai Latvju Dievi svētī katru no mums, kas viņiem tic! Lai Latvju Dievi stāv mums klāt! Lai Latvju Dievi pasargā mūs no ļauna!
Ar labestību un mīļumu, Skolnieciņš no svētavota [Latvju Dievu dēls]
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
Latvju Dievi mūžam viedi.
#LatvjuDievi #Pērkons #Laima #Māra #VeļuMāte #DabasMāte #LatvjuDievuSvētība #pagāni #kadiķis #vērmele #rituāli #buršanās #ticība #lūgšanas #PozitīvāEnerģija #saticība #iecietība #sapratne #svētavots

pirms mēneša, 2021.02.28 16:59

pagānei

Uzraksti,ko var palīdzēt tava veļumāte!Kurā svētbirzē dzīvo!

pirms mēneša, 2021.02.28 17:28

Vietējās ziņas