Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sestdien varēs būvēt atspervāģus

24.novembrī pulksten 12 Latvijas Lauksaimniecības universitātes Lauku inženieru fakultātē notiks «Tehniskās jaunrades dienas 2012», kuru laikā dalībnieki apgūs inženierzinātņu pamatus, konstruējot robotus, veidojot elektromagnētiskā lauka spiningus un vēja ģeneratorus, būvējot atspervāģus un spageti tiltus, kā arī iejūtoties alķīmiķa lomā un pētot krāsu virpuļus.

«Tehniskās jaunrades dienas» ir izglītojoši motivējošs pasākumu cikls, kas norisināsies jau ceturto gadu katrā no pieciem Latvijas plānošanas reģioniem. Pasākumu mērķis ir rosināt sabiedrības, it sevišķi pamata un vidējās izglītības vecuma jaunatnes, interesi par inženierzinātnēm, kā arī attīstīt teorētiskās zināšanas un prasmes robotikas, programmēšanas, ķīmijas, enerģētikas, fizikas un citu tehnisko disciplīnu zinātņu jomās, informē pasākuma rīkotāji. Pasākuma laikā dalībniekiem būs iespēja piedalīties četrās pamatdisciplīnās: «Robotikas darbnīca», «Ķīmijas laboratorija», «Elektrostacija« un «Mehānikas praktikums», kur treneru vadībā izveidos kādu sacensību priekšmetus, ar kuriem vēlāk sacensties savā starpā. Dalība pasākumā ir bez maksas un dalībnieki tiek nodrošināti ar darba rīkiem un materiāliem. Lai varētu piedalīties disciplīnās, dalībniekiem iepriekš jāreģistrējas «Tehnisko jaunrades dienu» mājas lapā www.tjd.lv.  Paralēli disciplīnām apmeklētājiem būs iespēja interaktīvā veidā uzzināt par dabas, dzīvības un inženierzinātņu studiju un karjeras iespējām, vērot ķīmijas un fizikas eksperimentus, kā arī lietderīgi pavadīt laiku ar domāšanu veicinošām spēlēm un aktivitātēm.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas