Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sesto gadu zaļo «Eiropas dārzs»

Kaut arī daļa augu nozagta vai iznīkusi, 2003.gadā par godu Eiropas nedēļai Stacijas parkā izveidotais «Eiropas dārzs» ik gadu papildināts ar jauniem dēstiem, un šopavasar tas atkal koši sazaļojis.

Pirms sešiem gadiem, 2003.gada, pavasarī Eiropas nedēļas laikā risinājās akcija, kurā sešās Latvijas pilsētās tika izveidota Eiropas dobe. Viena no tām togad 17.maijā iekārtota Jelgavā, parkā pie dzelzceļa stacijas. «Eiropas dārzā» iedēstīja pavisam 16 košumaugu, kas simbolizē ES dalībvalstis un Latviju. Lielākoties tie bija koki un krūmi, kas pie mūsu valsts apstākļiem «pieraduši»: sarkanlapu lazda, čūskveida lazda, ginks, sīkziedpūpols, dekoratīvais ķirsis, Kanādas egles šķirne «Conica», rododendrs, īve, budleja, vīteņsausserdis, veigela, klājeniskie kadiķi, magnolija, dekoratīvā mandele, glicīnija un piramidālais ozols par godu Latvijai.Pašlaik dobē vairs nav atrodami visi sākotnēji iestādītie augi, «Ziņām» teic aģentūras «Pilsētsaimniecība» pilsētas zaļo zonu apsaimniekošanas speciāliste Ilze Gamorja. Daļa nespēja pielāgoties mūsu klimatiskajiem apstākļiem, tādēļ izsala, taču dažu šķirņu augi tika nozagti.«Katru gadu šī dobe papildināta ar Latvijas klimatam piemērotiem augiem,» atklāj I.Gamorja. Tādēļ, kā novēroja «Ziņas», «Eiropas dārzā» tukšas vietas nemana, turklāt dobes pamats veidots no krāšņi ziedošām hiacintēm, narcisēm un citām zemākām puķēm.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas