Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Signija Vintere: “Gribētu, lai man pietiek ar to, kas man ir”

Ārēji eleganta un trausla, taču iekšēji spēcīga un pašpārliecināta – tāda ir Signija Vintere. Viņa ir īstena lauku sieviete, lielisks pierādījums, ka dzīve laukos ir nevis pelēka un garlaicīga, bet gan piedzīvojumiem bagāta. Kā savu pamata nodarbošanos viņa izceļ tieši gurķu hibrīdo sēklu audzēšanu.

Laukos visa dzīve
Laukos Signija pavadījusi visu dzīvi – agrāk viņa dzīvoja Vidzemē, Vecpiebalgas apkārtnē, taču pēc iepazīšanās ar vīru Jāni pārcēlās uz dzīvi Zemgalē, Elejā. Atnākt dzīvot uz Eleju bijis ļoti negaidīts pavērsiens. “Dzīvojot Vidzemē, Jelgava un tās apkārtne man likās tāds kā Latvijas nostūris, uz kuru man īsti nav iemesla doties. Man nebija ne jausmas, kā te ir.” Viņa atzīst, ka pirmās reizes Zemgalē jutusies apjukusi un nav sapratusi, kā var būt tik daudz līdzenumu. Par spīti vides maiņai un dažādiem pārsteigumiem, par dzīvi šeit Signija runā ar degošām acīm. 

Spēks ir ģimenē
Signijai nav ikdienas rutīnas, jo katru dienu nākas pievērsties kam citam. Papildus darbam siltumnīcās viņa pavada dēlus uz motosporta treniņiem un aktīvi apmeklē motosporta sacensības, rūpējas par meitiņu, kopj divas mājsaimniecības, aizraujas ar dārzniecību un ir arī mīloša sieva. Kad Signijai tiek vaicāts, kā iespējams apvienot tik daudz un dažādas lomas, viņa ir izbrīnīta un apgalvo, ka visām sievietēm jābūt saimniecēm. “Jābūt vispusīgam, elastīgam, jo vienmēr ir jābalansē starp lomām. Nekad nav tikai viena, divas vai trīs lomas. Starp visām jāmēģina panākt līdzsvaru.”
Tomēr viņa atzīst, ka ne vienmēr ar visu veiksmīgi izdodas tikt galā. Ir brīži, kad kādu lomu gribas realizēt veiksmīgāk, līdz ar to kādā citā neveicas tik labi. “Visiem ir 24 stundas diennaktī – atšķirība ir tajā, cik katrs vēlas izdarīt un ko paspēj izdarīt. Vienkārši jāmēģina! Man tik ļoti nav svarīga sievietes vai saimnieces loma, cik svarīga ir ģimene kopā. Sieviete viena pati nevar izdarīt visu, spēks ir ģimenē.”

Visu rakstu lasiet 9.jūlija “Zemgales Ziņās”

Foto: Samanta Peipiņa

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas