Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Siltināšanas programma buksē 7

Būvniecības, enerģētikas un mājokļu valsts aģentūrā (BEMVA) iesniegti tikai 17 projekti dažādiem dzīvojamo māju siltināšanas pasākumiem. No Jelgavas līdz šim nav saņemts neviens pieteikums dalībai ES atbalstītajā programmā. Daudzi dzīvokļu īpašnieki kā iemeslu, kāpēc nevēlas siltināt savu mājokli, min nestabilo finansiālo situāciju.

«Sakarā ar pašreizējo krīzes situāciju valstī un neziņu par rītdienu mūsu ģimene nesaskata iespēju pašreiz papildus maksāt,» iemeslu, kāpēc nevēlas mājas iekļaušanu ES atbalstītā programmā, aptaujas lapā pauž kāda Lāčplēša ielas 17. nama dzīvokļa īpašniece. Minētajā un vēl vairāk nekā sešdesmit daudzdzīvokļu namos, kur konstatēts vislielākais siltumenerģijas patēriņš, māju vecākie aptaujājuši iedzīvotājus, vai viņi būtu gatavi ieguldīt savus līdzekļus energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumos.Arī pašvaldības mājokļu apsaimniekošanas uzņēmuma SIA «Jelgavas Nekustamā īpašuma pārvalde» tehniskais direktors Uldis Lazdiņš kā vienu no iemesliem, kāpēc dzīvokļu īpašnieki ir kūtri piekrist savu īpašumu siltināšanai, min nestabilo finansiālo situāciju. Uzņēmumā, kas patlaban apsaimnieko vairāk nekā pustūkstoti dzīvojamo māju, ir dati par pēdējo četru gadu siltumenerģijas patēriņu tajās.«Ar māju vecāko starpniecību aptaujājām dzīvokļu īpašniekus mājās, kur patēriņš ir vislielākais. Centāmies noskaidrot, vai viņi būtu gatavi daļēji segt dažādu energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumu izmaksas,» stāsta U.Lazdiņš.Uzņēmuma speciālisti izveidojuši aptaujas anketu, kurā norādīti dažādi veicamie darbi un to aptuvenās izmaksas. Īpašnieki var minēt, ko būtu ar mieru īstenot savai mājai, kā arī cik lielu naudas summu mēnesī varētu atļauties maksāt. Piekrišana saņemta tikai no dažu māju iedzīvotājiem...Vairāk par šo tēmu lasiet trešdienas, 27.maija, «Zemgales Ziņās».

Pievieno komentāru

Komentāri 7

da

mulkigs pasakums,kads atkal grib nopelnit.Pat vecas privat maju siltinasana nepieka nenoveda,cik ogles terejam tik pat ari terejam(nu maaaaazliet mazak)

pirms 11 gadiem, 2009.05.27 13:18

XLS_alga

Apsaimniekotājiem ir izdevīgi šie ēku siltināšanas projekti, jo visa tā ES fondu nauda "dzīsies "
caur apsaimniekotāju kantori un viņi panēms savus procentus būs apgrozījums, būs ienākumi. Bet kur māju iedzīvotājiem ņemt apgrozījumu un lielākus ienākumus?

pirms 11 gadiem, 2009.05.27 13:10

actiņa

ES segs vienu daļu mēs otru ar TALONIEM ?Tagad jau nu gan kredītus ņemt nevar,valdība grib uz m\usu rēķina radīt darba vietas.

pirms 11 gadiem, 2009.05.27 12:47

Šobrīd tieši ir īstais laiks šādu pasākumu veikšanai - gan materiālu, gan darba izmaksas ir būtiski samazinājušās. Turklāt iespējama ES fondu naudas piesaiste. Ja ir nepieciešams zināt par konkrētiem darbiem konkrētai mājai (un ne tikai siltināšana, bet arī siltumsistēmas rekonstrukcija, ventilācijas sistēma, kā arī ūdensvada un kanalizācijas sitēmas atjaunošana), "Latio Namsaimnieks" veic šāda veida piedāvājuma izstrādi. Pirmā dokumentu pakete ir jau sagatavota. Bankā kredītu ņemam mēs - apsaimniekotāji, nedaudz paaugstinot apsaimniekošanas maksu. Ieķīlāts nekas netiek! Piemērs: "Latio Namsaimnieka" apsaimn.maksa līdz renovācijas pabeigšanai 0.09Ls/kvm, pēc renovācijas apsaimn.maksa apm. 0.40Ls/ kvm, siltuma rēķins - līdz 50% zemāks nekā šobrīd (turklāt katrs pats savā dzīvoklī var regulēt siltumpadevi!).Un sakārtota vide, bez galvassāpēm - kad būs nakamā avārija un nākamais rēķins par siltumu.

pirms 11 gadiem, 2009.05.27 11:04

*****

Krīzes laikā māju siltināšana,tieši nelaikā!Pašvaldības atbalsts bremzē,to vajadzēja 90.gados domāt un darīt,pašlaik esam bezizejas situācijā,maksātnespējīga tauta!!!!Cerēsim uz labākiem apstākļiem un laikiem!!!

pirms 11 gadiem, 2009.05.27 07:41

Vietējās ziņas