Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

«Siltumtīklu» padome samazina sev algas 1

Akciju sabiedrības «Jelgavas siltumtīklu uzņēmums» akcionāru sapulcē ceturtdien nozīmīgākie lēmumi bija saistīti ar padomes un valdes locekļu atalgojumu.

Akcionāri to nolēma samazināt par 15 procentiem, un tas bijis jādara atbilstoši pērn decembrī valdības pieņemtajiem grozījumiem Ministru kabineta noteikumos.Kā «Ziņām» pastāstīja Jelgavas siltumtīklu uzņēmuma padomes priekšsēdētājs Modris Jansons, turpmāk līdzšinējo 150 latu mēnešalgas vietā viņa vadītās padomes (pieci locekļi) un Harija Veģera vadītās trīs cilvēku valdes locekļi saņems 127,5 latus. Akcionāru sapulcē tika izteikti ierosinājumi samazināt padomes locekļu skaitu, taču šī ideja neguva vairākuma atbalstu.«Padome darbojas pēc principa, lai tajā būtu iesaistīti sabiedrības pārstāvji un lai pilsētas iedzīvotāji varētu sekot uzņēmuma darbam,» skaidro M.Jansons. Gan jāpiebilst, ka tā ir tikai uzraudzības funkcija, tomēr nekādus siltumapgādes uzņēmuma darbību ietekmējošus lēmumus padome pieņemt nevar. «Analizējam situāciju šajā nozarē. Politiķiem tuvākajā nākotnē būs jādomā, kā Jelgavu apsildīt iespējami ekonomiskāk,» teic padomes priekšsēdētājs un piebilst, ka tādēļ lemts arī par iespējām iepazīties ar uzņēmuma «Fortum» pieredzi Igaunijā. Tur siltumapgāde izmaksā lētāk, jo koģenerācijā izmanto dabai draudzīgus materiālus, piemēram, kokskaidu granulas.M.Jansons apgalvoja, ka padomes un valdes locekļu un vadītāju algas neatšķiras. Kā liecina Valsts ieņēmumu dienestā iesniegtā M.Jansona amatpersonas deklarācija par 2007.gadu (pērnā gada deklarācija vēl nav iesniegta), viņš no akciju sabiedrības «Jelgavas siltumtīklu uzņēmums» 12 mēnešos saņēmis 1638 latus jeb vidēji 136,5 latus mēnesī.Taču gluži cita aina atklājas akciju sabiedrības valdes priekšsēdētāja H.Veģera amatpersonas deklarācijā. Tajā uzrādīts, ka 2008.gadā uzņēmums viņam samaksājis 4800 latu jeb vidēji 400 mēnesī. Savukārt 2007.gada deklarācijā minēta par simts latiem lielāka summa - 4900 latu jeb 410 mēnesī. Jāpiebilst, ka akciju sabiedrības «Jelgavas siltumtīklu uzņēmums» infrastruktūra uz 30 gadiem iznomāta uzņēmumam SIA «Fortum Jelgava», kas kopš pērnā gada pavasara mūsu pilsētā nodrošina apkuri.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

iedzīvotājs

Kur paliek ``Fortum Jelgava`` valdes locekļu algas samazinājumi?? Kapēc mums jāmaksā par to??Gribam zemākus siltumapgādes tarifus.

pirms 11 gadiem, 2009.02.28 16:57

Vietējās ziņas