Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Simtiem mediķu akcijā "Viena diena bez medicīnas personāla" protestēs pie Saeimas 8

Pie Saeimas 7. novembrī no pulksten 8.30 līdz 9.30 vienlaikus protestēs simtiem ārstu, ārstu palīgu un māsu, kā arī medicīnas studenti. Akcijai “Viena diena bez medicīnas personāla” var pievienoties ikviens, kuram rūp kvalitatīva veselības aprūpe. Sapulci organizē Latvijas Jauno ārstu asociācija (LJĀA), Latvijas Ārstu biedrība (LAB) un Latvijas Māsu asociācija (LMa) un atbalsta Latvijas Lielo slimnīcu asociācija (LLSA), informē sapulces rīkotāji. 

“Jauno mediķu paaudze ir augusi un izglītojusies demokrātiskā Latvijā, tāpēc mums nav pieņemami ciniski solījumi. Mēs gribam dzīvot Latvijā, kurā cilvēks ir vērtība! Nākamā gada valsts budžets pieaugs par vairāk nekā 700 miljoniem eiro, tāpēc mums nav pieņemami apgalvojumi, ka nav iespējams atrast 100 miljonus veselības aprūpē strādājošo algu palielinājumam solītajā apmērā,” uzsver LJĀA valdes priekšsēdētājs Kārlis Rācenis.

Veselības aprūpes organizāciju pārstāvji aicina protestēt pret likuma neievērošanu un 2020. gada valsts budžetā paredzēto niecīgo finansējumu nozarei. Akcijā piedalīsies gan stacionāros, gan ambulatorajās veselības aprūpes iestādēs strādājošie, gan medicīnas studenti, gan farmaceiti.

LMa valde atgādina: “Māsas ikdiena ir izturēt daudz ciešanu un smaguma, tāpēc mēs plecu pie pleca kopā ar ārstiem cīnīsimies par savām tiesībām uz normāliem un drošiem darba apstākļiem, cilvēka cienīgu atalgojumu un visiem pieejamu valsts veselības aprūpi. Mēs aicinām sabiedrību nebūt vienaldzīgiem un kopā ar mums iestāties par līdzcilvēkiem, kuri katru dienu rūpējas par sabiedrības veselību, jo slimi, novārguši un nelaimīgi cilvēki nevar veidot stipru valsti! Mēs cīnāmies par visas tautas veselību.”

Atbalstu akcijai paudušas Bērnu klīniskās universitātes slimnīca, Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīca un Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīca, kā arī Rīgas Stradiņa universitātes vadība, kas atbalsta sava personāla un studējošo dalību akcijā. Tāpat akcijā gatavas iesaistīties Latvijas reģionu lielākās slimnīcas. Visas minētās slimnīcas ir izdevušas rīkojumu par darba organizāciju akcijas dienā. Slimnīcās tiks nodrošināta neatliekamā palīdzībā un akūto pacientu ārstēšana, kā arī nodaļās esošo pacientu droša aprūpe un ārstēšana.

Latvijas Lielo slimnīcu asociācijas valdes priekšsēdētājs Valts Ābols: „Valdībai ir jātur solījums par pietiekama papildu finansējuma piešķiršanu veselības nozarei! Diemžēl situācijas, kad būtiski trūkst medicīnas personāls nākotnē var atkārtoties. Izsakām atbalstu saviem darbiniekiem, kuri piedalās akcijā, lai tādā veidā iestātos par visu pacientu interesēm.”

Akcijas rīkotāji aicina mediķus 7. novembrī savlaicīgi saskaņot ar tiešo vadītāju īslaicīgu prombūtni no pulksten 8 līdz 10, bet pēc tam atgriezties darba vietā un turpināt pildīt savus pienākumus. Otra iespēja ir noformēt vienas dienas bezalgas atvaļinājumu un parādīt, kā jau tuvākajā laikā mainīsies veselības aprūpes pieejamība, ja nerūpēsies par nozares pienācīgu finansējumu.

“Par ambulatoro un plānveida pakalpojumu sniegšanu/atcelšanu vai pārcelšanu šajā laikā lemj katras ārstniecības iestādes vadītājs, balstoties uz savas darba vietas izdoto rīkojumu. Tāpēc pacientus, kas akcijas dienā iecerējuši apmeklēt kādu no ārstniecības iestādēm, aicinām jau iepriekš sazināties ar konkrēto iestādi,” aicina sapulces organizatori

Sapulce pie Saeimas ir saskaņota Rīgas domē.

Foto: publicitātes

 

 

 

 

Pievieno komentāru

Komentāri 8

cūkkāja

Beidzot tā deputātu imunitāte pret tautu būtu jānobeidz

pirms 11 mēnešiem, 2019.11.04 16:42

guha

Deputatiem saja valsti pie vienas vietas visi sie protesti.

pirms 11 mēnešiem, 2019.11.04 17:34

laiks

Tikko izlasīju, ka kāds ārsts Latvijā pelna 39.000 mēnesī, kauns man sametās par mūsu streika organizētājiem, var redzēt ka nepārzina situāciju!!!!!!

pirms 11 mēnešiem, 2019.11.04 20:26

ome

http://www.la.lv/kads-arsts-menesi-nopelna-aptuveni-39-000-eiro + vēl pacientu aploksnes!

pirms 11 mēnešiem, 2019.11.04 23:48

to laiks

Klajš pasūtījuma raksts, kurš publicēts īsi pirms piketa!!!
Un kas pelna šos 39tūkst? Varbūt ārsts-privātklīnikas īpašnieks, ne?
Un kā pārējo vairumu - medicīnas personālu..stacionāra ārstiem...

pirms 11 mēnešiem, 2019.11.05 10:19

@laiks

Pilnīgi piekrītu! Tiko arī bija raksts par pensijām, izrādās daži Latvijā saņem tūkstošus katru mēnesi! Ar steigu apgriezt pensijas visiem pensionāriem. Nu kā nav kauna Latvijas pensionāriem sūdzēties kad tie saņem tūkstošus!

pirms 11 mēnešiem, 2019.11.06 12:52

Anniņa

Grūti pateikt,vai vērts iet protestēt....Tādas pārdomas man radās ,kad vairākkārtīgi devos uz konsultāciju pie kāda daktera uz privātpraksi-viņa māsiņa iztaisījusies,kā "meitene uz paneļa"un dakterim jābučo roku kā ķeizaram un vēl 40 eiriķi jāatstāj....Bet varbūt taisni jāiet protestēt ,lai es pie ši ķeizara tieku bez 3 mēn gaidīšanas par valsts noteikto cenu un ,lai viņš nevarētu uzturēt šādu "māsiņu???

pirms 11 mēnešiem, 2019.11.06 23:34

,,,

kāds naivums. Bučosi roku neatkarīgi no ārsta algas.

pirms 11 mēnešiem, 2019.11.07 08:34

Vietējās ziņas