Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sirmais ar studentiem «talko» un cep jēru

Saulainajā otrdienas pēcpusdienā LLU Studentu pašpārvaldes (SP) aktīvisti, neskatoties uz Lieldienu brīvlaiku, kopā ar «Latvijas Zaļo punktu», Latvijas Neatkarīgās Televīzijas raidījumu «Sirmā ēdienkaratē» un grupas «Prāta Vētra» ģitāristu Jāni Jubaltu vāca atkritumus Pils salā un pēc tam cepa jēru, informē augstskolas pārstāve Sandra Šteinerte.

«Pasākuma ideja radās kopā ar Mārtiņu Sirmo, kurš gatavojot izmanto pārtikas produktus, kas ir iepakoti, radot atkritumus. Lai mācītu studentiem kā pareizi saplacināt PET pudeles, šķirot atkritumus un piedalītos talkā, tapa vairāki raidījumi. Iepriekš LLU 5.dienesta viesnīcā Mārtiņš kopā ar studentiem gatavoja vakariņas. Šoreiz jaunieši piedalās atkritumu vākšanas talkā pļavā pretī Jelgavas pilij, bet vēlāk mielosies ar uz ugunskura pagatavotu jēra gaļu,» stāsta «Eko Media» projektu direktore Indra Soika, priecājoties, ka LLU studenti ir tik atsaucīgi un pat brīvdienās bija gatavi iesaistīties akcijā.Jaunieši talkā savāca 43 maisus ar atkritumiem, atsevišķi izdalot PET pudeles, kas vēlāk tiks nogādātas speciālos PET pudelēm domātos konteineros. Jaunieši pļavā atrada vairākas automašīnu riepas, pudeles, dažādus nenosakāmas izcelsmes atkritumus un pat naudu! LLU SP aktīvists Andis Miezītis atrada 100 rubļus.Jauniešus atbalstīt un piedalīties atkritumu vākšana bija ieradies arī J.Jubalts ar meitu. Viņš pārliecināts, ka šādas akcijas pievērš sabiedrības uzmanību un liek cilvēkiem aizdomāties par to, kāpēc viņi piesārņo dabu, bet savās mājās atkritumus neatstāj kur pagadās.«Šeit, Lielupes malā, kas ir mana bērnības treniņu vieta, mēs redzam, ka cilvēki, kas sevi pieskaita pie dabas mīļotājiem - makšķernieki - patiesībā nevis mīl, bet piesārņo dabu,» stāsta J.Jubalts. Viņš cer, ka drīzumā Latvijā būs posteņi, kur pieņems PET pudeles un citus atkritumus, lai upes malā vairs nevarētu redzēt šādus skatus.Savukārt M.Sirmais uzskata, ka mīlestību pret vidi un tās saudzēšanu jāieaudzina ģimenē. «Mēs ģimenē taupām elektrību, šķirojam atkritumus un darām vēl citas lietas, ko vairums sabiedrībā nedara,» atklāj M.Sirmais, aicinot visus iesaistīties Lielajā talkā 18.aprīlī. Arī viņš šajā dienā savā lauku mājā nodosies apkārtnes sakopšanai.LLU SP vadītājs Artūrs Bukonts stāsta, ka iesaistījies akcijā, lai parādītu LLU kā «zaļi domājošu» augstskolu, stiprinātu SP komandas garu un izrādītu savu rūpi par apkārtējo vidi. Viņš arī kopmītnēs šķiro atkritumus, jo pie dienesta viesnīcas ir izvietoti dalītie atkritumu konteineri. Artūrs stāsta, ka lielākā daļa SP aktīvistu 18.aprīlī iesaistīsies Vislatvijas talkā, bet šis pasākums bija laba iesildīšanās.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas