Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Skatē uzvar vienkāršais un radošais 1

Noslēgusies Jelgavas pirmsskolas pedagogu radošo darbu skate «Metodiskie materiāli pirmsskolas izglītības programmas īstenošanai». Šogad prezentēts neierasti liels skaits darbu - 23, kas satura ziņā ir spēcīgi un ļoti interesanti, vērtē Izglītības pārvaldes speciālisti.

«Bija ļoti grūti izvēlēties, kurš no darbiem ir labākais, jo piedāvātās metodiskās izstrādnes ir ļoti atšķirīgas gan saturā, gan noformējumā, tomēr tās visas vieno šā gada metodisko materiālu skates moto «Latviskā kultūra, piederība un identitāte mērķī, saturā vai materiālā», stāsta Jelgavas Izglītības pārvaldes galvenā speciāliste pirmsskolas izglītības jautājumos Sarmīte Joma. Viennozīmīgas skatītāju simpātijas šogad ieguvis un par uzvarētāju atzīts pirmsskolas izglītības iestādes «Alfa» skolotājas Sandras Ozoliņas darinājums «Paklājs: «Latvijas karte»».Mazie «Alfas» audzēkņi to paspējuši jau iemīļot un skumuši pēc tā laikā, kamēr paklājiņš radošo darbu skates ietvaros atradies Jelgavas reģionālajā Pieaugušo izglītības centrā.Uzvarētājas S.Ozoliņas izglītojamie ir paši mazākie - divus un trīs gadus veci bērniņi, tāpēc audzinātāja vērojusi un cītīgi domājusi, kā viņiem saprotamā valodā izstāstīt, kas ir Latvija, kāda tā izskatās un kas tajā atrodas. «Mūsu grupiņas draugs ir lelle Sprīdītis, kas ar mazajiem ir kopā visās nodarbībās, tāpēc iemīļotais pasaku varonis kā ceļvedis iekļauts arī šajā darbā. Idejas pamatā ir no paklāja izgriezta Latvijas kontūra, kurai nopogājamas pļavas un meži, jo bērniem tīk ne vien skatīties un klausīties, bet arī pašiem darboties. Uz kontūras izliekams viss, kas Latviju veido - Daugava, ko var saritināt, atritināt, līkumot, ceļi, automašīnas, dažādi dabas materiāli, kas atrodami mežos, mājas, cilvēki. Bet galvenais, ka uz kontūras var likt visu, ko vien bērni saskata savā Latvijā, un šeit raisās viņu fantāzija, vērojumi. Mazajiem ļoti patīk darboties un pēdējā laikā paklājiņš kļuvusi par mīļāko rotaļlietu grupiņā,» stāsta pedagoģe.Kādi vēl darbi šajā skatē guvuši atzinību un kā tos iecerēts iemūžināt - lasiet ceturtdienas, 19.februāra, «Zemgales Ziņās».

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Dace Dučkena

Sveiciens Kolēģītei !:) Malacis !

pirms 11 gadiem, 2009.02.19 07:52

Vietējās ziņas