Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Skola ar prioritāti atbalstīt

«Skolēnu skaits pēdējo gadu laikā ir stabils - pat ar mazliet augšupejošu tendenci. Esam atvērti, strādājam pēc pieprasījuma - 12 stundas dienā, no pirmdienas līdz piektdienai, klātienē un neklātienē, krievu un latviešu valodā, lai atbalstītu savus audzēkņus,» stāsta Jelgavas Vakara (maiņu) vidusskolas direktore Brigita Preisa, kopā ar vietniecēm izglītības jomā Ingu Zudiļinu un Gaļinu Galatonu atskatīdamās uz mācību gadā paveikto un ieskicēdama tuvākā nākotnē sagaidāmo.

Vakara (maiņu) vidusskola ir līdzīga citām skolām un tajā pat laikā atšķirīga, jo, tāpat kā citas skolas, tā piedāvā vidējās un pamatizglītības programmas, bet ceļu uz šo izglītības iestādi pārsvarā atrod audzēkņi, kuri dažādu iemeslu dēļ nav varējuši sevi atrast dienas skolu piedāvājumā. No tiem, kuri iestājas šajā mācību gadā, 57,3 procentiem audzēkņu nebija neviena nesekmīga vērtējuma, 23 procentiem - viens nepietiekams vērtējums un tikai trim procentiem - nepietiekamas zināšanas trīs mācību priekšmetos. Vakara (maiņu) vidusskolai ir arī sava Valsts latviešu valodas un literatūras olimpiādes uzvarētāja Ina Jeremejeva un 18.vieta Latvijas mazo skolu reitingā, kurā citas vakarskolas nemaz neparādās. Katru gadu skolas audzēkņi kārto centralizētos eksāmenus, un vērtējumos ir gan A, gan B un C līmeņi. «Svarīgs ir process, kādā veidā pie šī rezultāta nonākam. Mūsu prioritāte ir sniegt atbalstu, piedāvājot pamata un vidējo izglītību pēc iespējas plašākam cilvēku lokam,» teic B.Preisa, minot, ka 1.septembrī mācības sākt bija gatavi 474 audzēkņi. Vidējās izglītības programmas, kurās no nākamā gada uzņems tikai neklātienē, pārsvarā izvēlas 20 līdz 30 gadus veci pieaugušie, kuriem ir motivācija mācīties, stāsta G.Galatona...Vairāk lasiet ceturtdienas, 4.jūnija, «Zemgales Ziņās».

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas