Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Skolēni «ēno» dažādu profesiju pārstāvjus 1

18.februāris visā Latvijā ir Ēnu diena, kad skolu audzēkņi apmeklē pašu izvēlētus uzņēmumus, lai tuvāk iepazītu kādu sev interesējošu profesiju. Jelgavnieki devās gan uz Latvijas Lauksaimniecības universitāti, bankām, gan Jelgavas slimnīcu, Pašvaldības policiju, ugunsdzēsības dienestu un citām vietām, taču viens skolnieks no mūsu pilsētas šajā dienā «ēnoja» Valsts prezidentu Valdi Zatleru.

Iepazīt Latvijas Valsts prezidenta Valda Zatlera darba dienu pieteicās 137 skolēni no 7. līdz 12.klasei. Tomēr «laimējās» tikai pieciem - pa vienam no katra Latvijas reģiona. Viņu vidū bija arī Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas 11.klases skolēns Vitālijs Silins. «Ēnu dienas» laikā jaunieši tikās ar prezidentu, piedalījās viņa tikšanās reizē ar Igaunijas ārlietu ministru Urmasu Paetu, Latvijas Arhitektu savienības pārstāvjiem, kā arī bija klāt Mazākumtautību konsultatīvās padomes sēdē. Tāpat «ēnas» iepazinās ar Valsts prezidenta padomnieku, protokola un Preses dienesta darbu. Motivācijas vēstulēs skolēni norādīja, ka viņiem ir būtiski valstī notiekošie procesi un valsts nākotne, tāpēc vēlas sniegt arī savu ieguldījumu. Daudzi jaunieši savu nākotni saista ar politiku, tādēļ vēlējās uzzināt, kāda ir prezidenta ikdiena un darba pienākumi. Kā pastāstīja Jelgavas 1.ģimnāzijas direktore Valentīna Maido, skolēni devās «ēnot» arī pašu skolas pedagogus. Audzēkņiem ir interese iepazīt dažādas profesijas, viņi paši meklē darba vietas. «Pēc Ēnu dienas bērniem ir cits priekšstats par izvēlēto profesiju. Kādam tā kļūst vēl interesantāka, citam «zūd apetīte»,» spriež V.Maido.Arī Jelgavas slimnīcas Ķirurģijas nodaļas virsmāsa Angelika Jakovčika vērtē, ka šāds pasākums ir ļoti noderīgs un nepieciešams, jo ikdienā skolēni nevar iedomāties, kādi ir iecerētās profesijas plusi un mīnusi. Viņas «ēnas» iepazina ne tikai virsmāsas pienākumus, bet arī visas nodaļas darbu.Skolēni lielu interesi šajā dienā izrādījuši par pilota, stjuarta un acu ārsta - ķirurga profesiju. Tāpat daudzi vēlējās «ēnot» programmētājus, informācijas tehnoloģiju projektu vadītājus, banku darbiniekus, Saeimas deputātus un žurnālistus. «Ēnu dienu» organizē «Junior Achievement - Latvija», un tā ir visā pasaulē atzīta un plašu atsaucību guvusi skolēnu karjeras izglītībai veltīta diena.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas