Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Skolēni vasarā strādā arī baznīcā

Piedāvāto darba vietu klāsts liecina, ka pašvaldības finansētajos vasaras darbos skolēni gūst ļoti dažādu pieredzi. Tā, piemēram, astoņi Jelgavas Amatu vidusskolas audzēkņi jūlijā strādā Svētās Annas katedrālē, kur klāj galdus vairāk nekā 50 Bībeles studijas dalībniekiem, kā arī palīdz zupas virtuvē.

«Mūsu pienākums ir saklāt un novākt galdus, kā arī sagatavot ēdienu brokastīm un vakariņām. Ēdienkarti domājam paši, ņemot vērā produktus, kas mums pieejami. Šādā praksē esmu pirmo reizi un uzskatu, ka tā ir ļoti laba iespēja - īpaši šajos laikos,» vērtē Jelgavas Amatu vidusskolas topošā pavāre Rita Šebova.Svētās Annas katedrāles Bībeles studijas vadītāja Sanita Rēdmane stāsta, ka šajā nedēļā skolēniem jāparūpējas par 57 bērniem, kas apmeklē vasaras studiju, un viņi ar pienākumiem tiek galā teicami. «Audzēkņi ļoti cenšas, viņi mums ir lieli palīgi un visu izdara, kā nākas,» viņa teic, pauzdama gandarījumu par domes finansiālo atbalstu gan skolēnu darbam, gan pašas studijas vajadzībām.Jelgavas Izglītības pārvaldes vadītāja Gunta Auza atklāj, ka skolēnu interese par pašvaldības finansēto vasaras darbu joprojām ir liela. «Kopš izsludinājām reģistrāciju, man katru dienu zvana un raksta e-pastus, vaicājot, vai nav palikusi vēl kāda brīva darba vieta. Tomēr jūlijā un augustā kopā mēs varam nodarbināt 200 bērnu, bet pieteicās ap tūkstoti,» stāsta G.Auza, nākotnē cerot uz vēl lielāku uzņēmēju atsaucību.Par paveikto skolēni no pašvaldības saņem 80 latu mēnesī, bet kopumā šim vasaras nodarbinātības projektam no pilsētas budžeta līdzekļiem atvēlēti 16 tūkstoši latu.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas