Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Skolēnus vedīs par puscenu, citiem atlaižu nebūs 26

Lai mazinātu budžeta izdevumus, no 1.septembra pašvaldība domā atcelt līdzšinējās braukšanas maksas atlaides pilsētas sabiedriskajā transportā pensionāriem, represētajiem, invalīdiem un 1. - 4.klašu skolēniem. Tā vietā plānots segt pusi no ceļa izdevumiem visiem pilsētas skolēniem, kā arī samazināt mēnešbiļetes cenu no 27 uz 20 latiem.

Šajā gadā bija plānots, ka dažādu braukšanas maksas atvieglojumu segšanai SIA «Jelgavas autobusu parks» (JAP) no valsts budžeta saņems 460 000 latu un tādu pašu summu - arī no pašvaldības. Ar jūliju valsts savas dotācijas ir atcēlusi, šo funkciju pilnībā nododot pašvaldībām, ja tās šādus izdevumus var atļauties. «Tas ir sāpīgs lēmums, taču esam spiesti izlemt par labu bērniem,» tā meklētās iespējas taupīt sociālā budžeta izdevumus komentē Jelgavas domes Sociālo lietu komitejas vadītāja vietniece Dace Olte. Viņa teic, ka turpmāk tiks saglabāti visi garantētie pabalsti, taču no braukšanas maksas atvieglojumiem nācies atteikties. Līdz šim bez maksas pilsētas sabiedriskajā transportā varēja braukt pensionāri, kas vecāki par 80 gadiem, 1. un 2.grupas invalīdi un viņu pavadoņi, kā arī 1. - 4.klašu skolēni.Savukārt represētajām personām un 75 gadu vecumu sasniegušajiem pensionāriem bija jāsedz 25 procenti no mēnešbiļetes cenas. Plānots, ka turpmāk visas atlaides tiks atceltas, savukārt visus skolēnus vedīs par puscenu.«Pensionāriem tomēr šajā laikā ir stabili ienākumi, turpretī daudzu bērnu vecāki palikuši bez jebkādiem līdzekļiem,» teic D.Olte. Skaitļi arī rāda, ka no teju 2000 astoņdesmit gadu vecumu pārsniegušajiem pensionāriem bez maksas braucis tikai nepilns tūkstotis, savukārt no 700 represētajiem atlaides izmantojuši vien 60 personu. Tādēļ pašvaldība lēmusi par labu skolēniem, kam autobusi jāizmanto katru dienu. Savukārt pret pensionāru «apdalīšanu» asi iebilst domes opozīcijas deputāti. JAP valdes loceklis Pēteris Salkazanovs skaidro, ka gada nogales četros mēnešos kā dotācija par braukšanas maksas atlaidēm skolēniem no pašvaldības budžeta prasīs 60 000 latu. Kaut arī no 1.jūlija valsts vairs nemaksā par invalīdu, bāreņu un pirmsskolas vecuma bērnu vešanu, JAP to turpina darīt. Otrdien valdība domājusi lemt, kā segt šos zaudējumus. Pārvadātāju asociācija ierosinājusi saistības par nesamaksātajām dotācijām vasaras mēnešos uzņemties uz pusēm valstij un pašvaldībām.

Pievieno komentāru

Komentāri 26

zita

tādēļ visi kungi brauks uz mūsu rēķina ar glauniem limuzīniem ,un viņa dāmas nekādīgi nevar tos pensonarus likvidet krize latvija nav ja butu krīze tad ministri un deputati nesaņemtu tukstošus lai viniem dievs stav priekša gan jau vini savu sodu dabus

pirms 11 gadiem, 2009.08.06 19:13

alma

Invalīdam jau tā nebija nekāduprikšrocību,kā tikai tā autobusu biļete-kā tagad tikšu uz dārziņu,tā jau tā paša vien pensiju apgrišana vien ir .UZ KAPIEM AR KĀJĀM PA PRIEKŠU!!!!

pirms 11 gadiem, 2009.07.31 12:28

actiņa

Invalīdam jau tā nebija nekāduprikšrocību,kā tikai tā autobusu biļete-kā tagad tikšu uz dārziņu,tā jau tā paša vien pensiju apgrišana vien ir .UZ KAPIEM AR KĀJĀM PA PRIEKŠU!!!!

pirms 11 gadiem, 2009.07.31 12:27

actiņa

Invalīdam jau tā nebija nekāduprikšrocību,kā tikai tā autobusu biļete-kā tagad tikšu uz dārziņu,tā jau tā paša vien pensiju apgrišana vien ir .UZ KAPIEM AR KĀJĀM PA PRIEKŠU!!!!

pirms 11 gadiem, 2009.07.31 12:26

jelgavniece

Nu kādi tur ietaupījumi vai zaudējumi... autobusi taču kursēja un kursēs tāpat, vai tur iekāpj kāds invalīds un pensionārs, vai nē. Labi, tagad sēdēs mājās lielākā daļa, vai ies ar kājām tie, kuri vēl var paiet...
Man liekās, ka domnieki domā vairāk par savām " īpašajām vajadzībām", kuras aug arvien lielākas.
Novēlu jums, domes ļaudis, padomāt par cieņu tautas acīs, to pazaudēt var ātri.
Un nevar visu nopirkt par naudu, paldies tiem šoferīšiem ,kuri arī mani vizināja par velti!

pirms 11 gadiem, 2009.07.31 07:13

Bitīt matos

Tā ir viena liela nekaunība. Cik tad invalīda pensija ir liela, it sevišķi tiem, kuriem nav liela darba stāža. Vīram katru mēnesi zālēs aiziet 45% no pensijas un tas ir tikai nepieciešamais minimums, lai varētu dzīvot. Ja paliek sliktāk, tad vēl vairāk.Tas nozīmē, ka pie ārstiem jābraukā bieži. Domāju, ka visiem invalīdiem un to radiniekiem jāapvienojas protestā pret šo lēmumu. Te jau sāk ost pēc satversmes tiesas.
Šoferīt, cik bezmaksas biļetes esi izdevis invalīdiem, lai prasītu dotācijas? Tādas nav izdevis ne Jelgavas autobusu parks pilsētas maršrutos, ne kāds cits.

pirms 11 gadiem, 2009.07.28 00:36

tizlajai Oltei

Kaut tu arī kļūtu par invalīdi un tad redzētu kā jūtās un dzīvo šie cilvēki Jelgavā. Nožēlojamā Rāviņa zagļu banda- beidziet vienreiz stutēt Kanaškas bezcerīgo biznesu un stūķēt sev kabatās!!!

pirms 11 gadiem, 2009.07.27 11:48

to šoferim-idiotam komersantam

Ir redzēti tādi šoferi,kuri uzskata,ka autobuss ir viņu personīgais limuzīns.
Ja nepatīk invalīdi,var pataisīt tevi par tādu pašu-atliek tikai salauzt tev sprandu un būsi invalīds uz mūžu.

pirms 11 gadiem, 2009.07.27 09:08

oho

komerant, brauc tik pie lublinskas skruvet savu busu un turpini nedot biletes,
jo tev tapat nesaprast sociala taisniguma principus.

pirms 11 gadiem, 2009.07.26 23:27

invalīde

Šoferīt, kaut Tev nevajadzētu dzīvē piedzīvot dienu kad pats vai Tavi bērni kļūst par invalīdiem, to nenovēlu nevienam, arī domes gudrajiem. Un padomā ko raksti.

pirms 11 gadiem, 2009.07.26 23:09

atceros

No Jelgavas domniekiem tas arī bija gaidāms, starpcitu Jelgava un Daugavpils savlaik bija pēdējās pilsētas valstī, kur invalīdiem tika piešķirta bezmaksas braukšana.

pirms 11 gadiem, 2009.07.26 23:04

šoferis.

Ļoti labi,ka viņi vairs nebūs jāved pa velti,jo mums šoferiem kā komersantiem līdz šim neviens dotācijas par invalīdu vešanu nav devis.Kas,man viņi visi kādi radinieki vai,ka man kā komersantam viņi jāvadā pa velti.Nezinu,varbūt parks tās saņēma.

pirms 11 gadiem, 2009.07.26 22:21

puķe

Braukšanas atlaides invalīdiem jau nebija nekāda pašvaldības dāvana, kuru tagad pašvaldība varētu nospriest un atņemt. To garantē valsts normatīvie akti. Tā kā Jelgava jau nu tos negrozīs, ...

pirms 11 gadiem, 2009.07.26 22:01

invalīds

Tā nebūs viss,jo ministru kabineta noteikumi ir saistoši visā Latvijā! Ja Oltei jeb Rāviņam kas nepatik,lai staigā ar kājām ,nevis tērē valsts benzīnu.Mēs invalīdi ar to nesamierināsimies,ja tiks pārkāpti ministru kabineta noteikumi.Mēs jau tā esam apspiesti un diezgan terorizēti,Soreiz neļausim mīt sevi dubļos.

pirms 11 gadiem, 2009.07.26 21:58

invalīds

Tā nebūs viss,jo ministru kabineta noteikumi ir saistoši visā Latvijā! Ja Oltei jeb Rāviņam kas nepatik,lai staigā ar kājām ,nevis tērē valsts benzīnu.Mēs invalīdi ar to nesamierināsimies,ja tiks pārkāpti ministru kabineta noteikumi.Mēs jau tā esam apspiesti un diezgan terorizēti,Soreiz neļausim mīt sevi dubļos.

pirms 11 gadiem, 2009.07.26 21:56

Lauķis

Cik ātri domes koalīcijas deputāti atklāj savu pirmsvēlēšanu solījumu mazvērtību. No A. Rāviņā solijumiem Zaļo un Zemnieku savienības pirmsvēlēšanu avīzes:" Visvairāk grūtajā laikā atbalstīsim cilvēkus, kas nevar paši sev palīdzēt, - tās ir ģimenes ar bērniem, pensionāri, cilvēki ar īpašām vajadzībām." Tas taču tika solīts jau krīzes laikā, kad bija zināms, ka būs jāsamazina pašvaldības budžeta izdevumu daļa. No 1.jūlija arī daudziem pensionāriem ir būtiski samazinājušies ienākumi, bet vēl vairāk sadārdzinājušies izdevumi par ārstēšanos, jo valsts ir pārtraukusi plānveida bezmaksas operācijas un protezēšanu. Ja pensionāram tā ir nepieciešamība, viņam no pensijas jāsakrāj arī šim vajadzībām. Vai pēc citu Eiropas valstu pašvaldību pieredzes nebūtu pienācis laiks arī Jelgavas pašvaldībā individuāli noteikt katram nepieciešamo braukšanas maksas atlaidi, vadoties no ienākumiem un attaisnotajiem izdevumiem pēc faktiskā nobraukuma. vai būs taisnīgāk atņemt braukšanas atlaidi invalīdam un iedot atlaidi skolniekam, kura ģimenes ienākumi ir piem. 1000 lati mēnesī. Kā no raksta redzams ,tad ne visi represētie izmanto tiesības, bet ja tiesības izmantot būs jāpierāda ar zemiem ienākumiem, tad arī daļai pensionāru ar pietiekami lielām pensijām virs 80 gadiem nepieprasīs atlaides. Pašlaik sagatavotais lēmums izskatās tik pat muļķīgs, kā valdības un Saeimas noņemtīe 10% no 50 latu lielas pensijas, lai atbalstītu Zemgales olimpiskā centra būvniecības finansēšanu no valsts budžeta.

pirms 11 gadiem, 2009.07.26 21:07

absurds_toabsurdam

pamēģiniet iejusties invalīdu ādā un izdzīvot ar invalīdu pensiju.varbūt runāsiet savādāk.

pirms 11 gadiem, 2009.07.26 21:03

to apsurds

jā - 5 klases skolēns gan ir baigi liels, ja tā padomā... Bet man šķiet, ka beidzot kāds padomā arī par vecākiem, kam šajos grūtajos laikos, kad tik daudz bezdarbnieku ir jāuztur ne tikai sevi bet bērnus.

pirms 11 gadiem, 2009.07.26 18:12

Vietējās ziņas