Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Skujāns atkārtoti kļūst par rektoru

Ar 184 balsīm par, 23 pret un vienu biļetenu atzīstot par nederīgu, trešdien Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) Konvents uz otro termiņu rektora amatā ievēlēja profesoru Juri Skujānu.

Uz rektora vēlēšanām sasaukto ārkārtas sēdi bija ieradušies vai pilnvarojuši kādu citu personu 208 no 240 Konventa locekļiem, tādējādi balsu skaits pārsniedza divas trešdaļas šīs lēmējinstitūcijas locekļu skaita, un saskaņā ar LLU Satversmi rektora vēlēšanas varēja notikt.«Vienīgā īpatnība, ka šajās vēlēšanās nav vairāku rektora kandidātu, kā tas bija iepriekš,» «Ziņām» sacīja profesors Jānis Ķusis, kurš augstskolas galvas vēlēšanās piedalījās trešo reizi.«Bija skaisti ziedu laiki, kad kāpām uz augšu. Tos nomainījis apstāšanās mirklis, bet, manuprāt, šajā punktā mēs ilgi neaizkavēsimies. Izglītības un zinātnes laukā ienāk liels ES finansējums, un tas būs jāliek lietā,» «Ziņām» skaidroja J.Skujāns, kurš rektora amata pienākumus pildīja piecarpus gadu un kuram tas būs jāturpina vēl piecus. Viņš pateicās kolēģiem par izrādīto uzticību un izteica cerību, ka kolektīvs jauno mērķu sasniegšanā darbosies saliedēti. Profesore Irina Arhipova, kas savu kandidatūru rektora amatam noņēma jau 1.aprīlī, «Ziņām» atzina, ka jūtas pagodināta par kolēģu vēlmi redzēt viņu šajā matā. Taču pērn augustā viņa bija ieguvusi vadošu darbu Izglītības un zinātnes ministrijā un, viņasprāt, nebūtu nopietni tik ātri vienu amatu mainīt pret otru. Vēlēšanas daiļoja LLU sieviešu kora «Liepa» uzstāšanās.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas