Slidena ceļa dēļ Jelgavas apkārtnē cietuši trīs cilvēki 3

Apsniguša, slidena ceļa apstākļos šodien ap pulksten 10 Jelgavas–Rīgas šosejas (A8) 38. kilometrā viena automašīna ieslīdēja pretējā braukšanas joslā, kur sadūrās ar pretī braucošo transportlīdzekli. Negadījumā divi cilvēki guvuši vieglus miesas bojājumus. Valsts policijas pārstāvis Andis Rozenbahs informē, ka avārijas galvenais iemesls bija nepareizi izvēlēts braukšanas ātrums. Abi cietušie pēc palīdzības saņemšanas Jelgavas slimnīcu atstājuši. Vēl mediķi palīdzību snieguši kādai sievietei Kalnciemā, kas, vedot pastaigāties suni, paslīdējusi un kritusi. Sieviete lauzusi roku, arī viņai sniegta ambulatora palīdzība.

No Valgundes pagasta Ilgām, kas atrodas netālu no Ziemassvētku kauju piemiņas vietām, kur nedēļas nogalē notiks lieli atceres pasākumi, no rīta mežā sniega sega bija apmēram deviņi centimetri, tādēļ pa meža ceļiem varēja izbraukt apmierinoši.

Kā ziņo Ozolnieku novada pašvaldības pārstāve Evita Kairiša, novadā pašvaldības ceļus un ielas atbilstoši iepirkuma rezultātiem tīra SIA «Dreamway», kas vienlaicīgi strādā ar četrām tehnikas vienībām, nodrošinot aktīvu sniega tīrīšanu. Tāpat iespēju robežās tiek tīrītas ietves un gājēju celiņi, piesaistot pašvaldības uzņēmuma «Ozolnieku KSDU» resursus.

Jelgavas pašvaldības iestāde «Pilsētsaimniecība» informē, ka galvenās ielas intensīvi tīra no pulksten 5. Atkārtoti tās tīrītas pulksten 7 un vēlreiz 14. Galvenā prioritāte pašvaldībai ir tranzīta ielas un ielas, pa kurām kursē sabiedriskais transports. Pastiprinātu ietvju un ielu malu «kabatiņu» pie izglītības iestādēm tīrīšana plānota šonakt. Jelgavā strādā 16 speciālās ielu tīrīšanas tehnikas vienības un astoņi mazie traktori, kas tīra ietves.

Visā Latvijā sniega tīrīšanā un ceļu apstrādē ar pretslīdes materiāliem iesaistītas vairāk nekā 120 valsts akciju sabiedrības «Latvijas autoceļu uzturētājs» ziemas tehnikas vienības. Saskaņā ar noteikumiem galvenās nozīmes autoceļi (A un A1 klase) no sniega jāatbrīvo trīs stundās pēc snigšanas beigām. Intensīvas snigšanas un puteņa laikā ceļu no sniega pilnībā notīrīt nav iespējams, tādēļ autovadītājiem jārēķinās ar apgrūtinātu satiksmi.

Saskaņā ar meteoroloģisko prognozi, turpinoties snigšanai, sniega sega palielināsies par 10 centimetriem. Savukārt gaisa temperatūra pazemināsies un nedēļas nogalē var sasniegt pat –21 grādu.

Snigšanas laikā autoceļi var būt sniegoti un slideni, spēcīgais vējš tos var aizputināt. Autovadītāji aicināti būt piesardzīgiem, braukšanas stilu pielāgot ziemas apstākļiem, kā arī izvēlēties laika apstākļiem un ceļa seguma stāvoklim atbilstošu ātrumu un ievērot lielāku distanci līdz priekšā braucošajiem transportlīdzekļiem. Sīkāku informāciju par ceļu stāvokli var saņemt, zvanot uz diennakts bezmaksas tālruni 80005555.

Par sniega izraisītiem traucējumiem elektrības piegādē Jelgavā, Jelgavas un Ozolnieku novadā netiek ziņots. Taču valsts akciju sabiedrība «Sadales tīkls» brīdina, ka iedzīvotājiem jābūt piesardzīgiem gaisvadu elektrolīniju tuvumā. Jāatceras, ka sniega un spēcīga vēja ietekmē elektrolīnijā var iegāzties koks vai ieķerties vēja nests zars, pārraujot vadus un radot apdraudējumu dzīvībai. Šādām vietām nedrīkst tuvoties un nekavējoties jāziņo, zvanot uz diennakts bezmaksas bojājumu pieteikšanas tālruni 8404.

Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Resnais

Rīgas apvedceļš, Rīgas šoseja nav tīrīta vispār. Jelgavā miera ielā tīrītājs ar paceltu lāpstu. Mēs zinam tikai iekasēt ceļa nodokļus, tīrīt nevajag. Ka tik fotoradari un nodokļi vairāk!

pirms 4 gadiem, 2017.01.04 22:48

Greex

Pilsētā tīrītāji sastumj sniega vaļņus priekšā gājēju pārejām tā, ka krustojumos ir grūti tikt pāri ielai.

pirms 4 gadiem, 2017.01.05 13:41

zzz

Kāda jēga no ceļa zīmēm kurās ir aizliegums stāvēt aizliegts trešdienās no plkst. 21.00-7.00, ja to ielu tāpat nenotīra.

pirms 4 gadiem, 2017.01.05 09:47

Vietējās ziņas