Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Slimnīcai «Ģintermuiža» nākamā gada laikā jāsasniedz bezdeficīta budžets 13

Šodien Veselības ministrijā (VM) notika valsts sabiedrības ar ierobežotu atbildību (VSIA) «Slimnīca «Ģintermuiža»» dalībnieku sapulce, kuras laikā tika apstiprināta slimnīcas attīstības stratēģija, kas paredz līdz 2014.gadam sasniegt bezdeficīta budžetu, aģentūru LETA informēja VM preses sekretārs Oskars Šneiders.

Pēc slimnīcas vadītāja Ulda Čāčus teiktā, lai nodrošinātu slimnīcas darbu, trūkst ap 300 000 latu, bet ap 400 000 latu esot jāmaksā rekonstrukcijas kredītsaistībās.Šodien sapulces dalībnieki apstiprinājuši slimnīcas attīstības stratēģiju 2012.-2018.gadam un uz tā pamata izstrādāto biznesa plānu 2012.-2015.gadam, kas paredz līdz 2013.gada 31.decembrim novērst šo līdzekļu iztrūkumu.Sapulces laikā kapitāla daļu turētāja pārstāvis VM valsts sekretārs Rinalds Muciņš esot norādījis, ka, īstenojot valdības uzdevumu, slimnīcas valdei ir jāsasniedz minētajos dokumentos izvirzītie darbības un attīstības mērķi. Tie paredz arī sabalansētas naudas plūsmas un pozitīvu rentabilitātes rādītāju sasniegšanu.Tāpat sapulcē tika pieņemts lēmums par slimnīcas valdes locekļu skaita samazināšanu no diviem uz vienu. Kā pastāstīja Šneiders, no 1.decembra darbu kā valdes priekšsēdētājs turpinās līdzšinējais slimnīcas vadītājs Uldis Čāčus, bet valdes locekle Aisma Bredovska no valdes locekļa amata pienākumiem atbrīvota pēc pašas iniciatīvas.«Vērtējot situāciju saistībā ar slimnīcas nepietiekamo budžetu, nolemts, ka turpmāk slimnīcā būs tikai viens valdes loceklis,» sarunā ar aģentūru LETA sacīja Šneiders.Kā ziņots, patlaban notiek vairāku Jelgavas psihoneiroloģiskās slimnīcas «Ģintermuiža» pacientu pārcelšana uz sociālās aprūpes institūcijām.Šneiders aģentūrai LETA pastāstīja, ka VM ar slimnīcas vadību ir bijušas vairākas tikšanās un pārrunāta esošā situācija un tās risinājumi. VM rīcībā neesot informācijas, ka slimnīcas vadība ar risināmajiem jautājumiem netiktu galā.Iepriekš slimnīcas vadītājs aģentūrai LETA skaidroja, ka slimnīcai jāatbrīvojas no slimniekiem nepietiekamā finansējuma dēļ. Tāpat slimnīcas vadība pieļauj līdz pat 50 darbinieku atlaišanu 1.janvārī, ja neizdosies novērst finansējuma trūkumu.

Pievieno komentāru

Komentāri 13

to bite

Pieturoties pie tava Dalailamas citāta, tu tātad gribēji pateikt, ka tas "jocīgais vīrietis", kurš Ģintermuižā pabija 45 reizes, bet diagnozes dēļ nebija iesprostojams, ieslēdzams, kurš noslepkavoja trīs sievišķus, vieno sadalot gabalos, tātad respektēja to, ka "visām dzīvajām būtnēm ir raksturīgi tiekties pēc brīvības, un vienlīdzības un cieņas, un tām ir vienlīdzīgas tiesības to sasniegt". Ārprātā noslepkavotajām viņš palīdzēja sasniegt to brīvību?

pirms 7 gadiem, 2012.11.28 17:06

bite1

Nav svarīgi kur katrs mēs ārstējamies, bet ir labi ka atsaucies "bitenieks" kurš atzīst vardarbību, "bite" savu mērķi ir sasniegusi.

pirms 7 gadiem, 2012.11.28 16:59

to es

Kurš tad tur strādā 3 darbos? Tie paši mediķi jau vien ir, kas strādā vairākās frontēs, bet bļauj, ka laiki grūti, algas mazas...

pirms 7 gadiem, 2012.11.28 15:02

Bitenieks

Pārgudrā bite laikam pati šajā slimnīcā ārstējusies, kur nabadzītei spārniņi apgriezti...

pirms 7 gadiem, 2012.11.28 11:34

bite

Tas gudrinieks, komentārā par ilgstošiem pacientiem lai palasa "... visām dzīvajām būtnēm ir raksturīgi tiekties pēc brīvības, un vienlīdzības un cieņas, un tām ir vienlīdzīgas tiesības to sasniegt." / Viņa Svētība Dalai Lama, Ņujorkā 1994.g. aprīlī/. Un vēl Eiropas Cilvēktiesību un Pamatbrīvību Aizsardzības Konvencijas 3.pants. t.i. ECPAK 3.pants. Tur minētās pacientu tiesības dien dienā slimnīcā tiek pārkāptas.

pirms 7 gadiem, 2012.11.28 10:11

tp Secinājums

pirms sava gārdziena varēji papētīt, kad un kas un kā notika, un kas to darīja... Pareizi te min, ka tas bija viens no Kalvīša trekno gadu projektiem... Tolaik valdība gāzēja grīdā. :)

pirms 7 gadiem, 2012.11.28 08:55

tp Skats no malas

diezgan šizofrēniska nostāja :D būtu 3 valdes loc., brēktu, ka priekšnieku par daudz, tagad 1 - par maz! :DDDDDDDDD bet patiesībā VALSTS SIA ir pilnīgi vienalga, cik valdes loc., tāpat visi pakļauti ministrijai... :)))

pirms 7 gadiem, 2012.11.28 08:54

marta

Kredītsaistības slimnīcas renovācjai nebija slimnīcas vadības iniciatīva, bet tā laika veselības ministrijas (Kalvīša valdības) uzspiests solis, vienlaicīgi šādus remontus uzsāka arī Daugavpils psihenē un vēl vienā otrā slimnīcā

pirms 7 gadiem, 2012.11.28 08:39

es

Sākt ar administrāciju. Tur daži cilvēki(ne jau mediķi) strādā trīs un vairāk darbos, un Ģintermuiža maksā algu kā pilsētas mēram.

pirms 7 gadiem, 2012.11.28 08:04

Resnais

Mjā, slimas cūkas likvidē, bet slimus cilvēkus iesloga ģinterenē:)

pirms 7 gadiem, 2012.11.27 21:48

Slimnīcai jau nauda trūkst, dēļ ilstošiem pacientiem. Atved 80, 90 gadīgus večukus un guļ mēnešiem, radinieki jāmeklē rokā caur sociālo dienestu vai policiju. Priekškam viņiem tos večus mājā , ja ,,Ģinterenē ,,nav jāmaksā un var uzdzīvot un veču rēķina. Tas pats ar pacientiem , kuri garīgi slimi no bērnības. Iespundē ..Ģinterenē,, un kopšanas pabalsts viņiem paliek, bet Valstij sanāk maksāt dubultīgi, kopšanas pabalstu piederīgajiem un par ārstēšanu slimnīcā.

pirms 7 gadiem, 2012.11.27 21:27

Skats no malas

Valdes locekli - skaitaa 1... Tas jau izskataas peec vienpersoniskas vadiibas, ne valdes...
Paraadi? Ka bija lidit sim, taa bus arii turpmaak. Slimniicai ir vajadziigs saimnieks, ne bezsmadzenju valdes loceklis, no kura laikam ir palicis tik loceklis...

pirms 7 gadiem, 2012.11.27 21:02

Secinājums

Tas nav bijis prāta darbs ar tādu vērienu organizēt grandiozus remontus un radīt tik lielas kredītsaistības. Valstij taču nauda no gaisa nekrīt.

pirms 7 gadiem, 2012.11.27 19:56

Vietējās ziņas