Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Smago slimnieku pieaugums spiež slimnīcu iegādāties vēl vienu «mākslīgo plaušu» 4

Jelgavas pilsētas slimnīca izsludinājusi konkursu plaušu mākslīgās ventilācijas aparāta pieaugušajiem un bērniem iegādei, jo slimnīcā audzis smago slimnieku skaits un ar līdzšinējo aprīkojumu var nepietikt.

«Plaušu mākslīgās ventilācijas aparātu iepērkam Reanimācijas nodaļai. Tajā mums ir sešas gultas, kurām, pēc noteiktajiem standartiem, jābūt aprīkotām ar šo aparātu. Līdz šim bija aprīkotas piecas gultas, un ar to pilnīgi pietika, taču pēdējā laikā, kopš uz Jelgavas slimnīcu ved slimniekus no Bauskas, radušās bažas, ka šis aprīkojums nepieciešams arī sestajai gultai,» «Ziņām» skaidro SIA «Jelgavas pilsētas slimnīca» valdes loceklis Andris Ķipurs.Slimnīcas vadītājs pastāstīja, ka Jelgavā, pieņemot pacientus no Bauskas, radies priekšstats, ka Bauskā visi ir smagā stāvoklī. Reanimācijā bieži ir aizpildītas visas piecas gultas, un ja plaušu ventilācijai pēkšņi ievajagas sesto, tad mediķiem ir nopietnas grūtības. Tāpēc nolemts no slimnīcas budžeta iegādāties trūkstošo aparātu.Saistībā ar pneimonijām un gripu pēdējā laikā elpināmo slimnieku skaits aug, skaidro A.Ķipurs.Pretendenti plaušu mākslīgās ventilācijas aparāta pieaugušajiem un bērniem piegādei piesakās slimnīcā līdz 18.decembrim. Drīz pēc tam, ja konkursu neapstrīdēs, jaunā iekārta būs pieejama reanimācijas nodaļā.Plaušu mākslīgās ventilācijas aparāts ir elpošanas aizvietošana, kas nepieciešama slimniekiem pēc lielām operācijām, pēcoperācijas laikā, slimniekiem ar obstruktīvām vai restriktīvām plaušu saslimšanām, neirotraumas un centrālās nervu sistēmas saslimšanu gadījumos, jaundzimušajiem ar elpošanas nepietiekamību, kardioloģijā un kardioķirurģijā.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Ja

Bauskā vairs nedarbojas reanimācijas nodaļa un slimniekus ved uz Jelgavu, vai Bauskas slimnīca nevarēja nodot savas iekārtas Jelgavas slimnīcai.

pirms 10 gadiem, 2009.12.08 12:10

Indra

Nelaimīgais! Nevajag skatīties citu kabatās,bet vajag iemācīties pašam ar cilvēkiem (arī ar mediķiem,kas,starp citu,ir cilvēki) runāt.Nezin kāpēc arī es un mani radi par Jelgavas slimnīcu neko sliktu nevar teikt.

pirms 10 gadiem, 2009.12.07 15:35

Paciente

Nav jau nemaz tā Jelgavas slimnīca tik briesmīga. Vismaz es nevaru teikt nevienu sliktu vārdu. var jau būt, ka man ir laimējies, bet visi dakteri at kuriem esmu saskārusies ir bijuši jauki un iejūtīgi. Joprojām dzīvoju pateicoties Jelgavas slimnīcai.

pirms 10 gadiem, 2009.12.07 14:13

nelaimīgais

Ķipur, mazāk bāzs sev kabatā , būs par ko iegādāties aparatūru. tas ir šausmas kas darās Jelgavas slimnīcā . Drīzāk nomirsti nekā ārstējies šajā slimnīcā . Un arī Ķipuram ir jāiemācās runāt ar cilvēkiem

pirms 10 gadiem, 2009.12.07 13:53

Vietējās ziņas