Sniegs padara ceļus grūti izbraucamus 16

No pulksten trijiem trešdienas naktī sniega segums biezums Jelgavā un rajonā ir palielinājies par sešiem līdz desmit centimetriem, un, lai gan jau vairākas stundas uz ceļiem strādā kaisītāji un sniega šķūrētāji, braukšanas apstākļi daudzviet ir apgrūtināti.

Tādēļ atbildīgie dienesti aicina autovadītājus būt īpaši piesardzīgiem un izvēlēties piesnigušajiem un slidenajiem ceļiem atbilstošu braukšanas ātrumu un stilu.Valsts akciju sabiedrības «Latvijas valsts ceļi» Centra reģiona Jelgavas pārvaldes vadītājs Jānis Lange «Ziņām» pastāstīja, ka pirmie kaisītāji darbu sākuši pustrijos naktī, kad parādījušies pirmie nokrišņi.«Pirms pulksten deviņiem strādāja seši kaisītāji ar lāpstām, kas šķūrē sniegu no ceļiem, kā arī divi greideri, kas palīdz padarīt izbraucamus grants ceļus, lai pa tiem varētu kursēt autobusi un bērni tiktu uz skolu,» skaidro J.Lange.Tikko uznākušās sniega kārtas biezums rajonā trešdienas rītā bija seši līdz desmit centimetri, taču spēcīgā vēja dēļ daudzviet veidojušies sanesumi apmēram 15 un pat 20 centimetru biezumā. Jelgavas pilsētu ielu apsaimniekotāja SIA «Kulk» ražošanas direktors Artūrs Ošenieks trešdienas rīta apstākļus raksturoja kā sarežģītus.«Snigšana turpinās, tādēļ pilnībā ielas notīrīt nav iespējams, lai gan kopš trijiem naktī strādā četri kaisītāji ar šķūrēm un pieci traktori. Lielāku uzmanību pievēršam ielām, pa kurām kursē sabiedriskais transports,» piebilda A.Ošenieks.«Ziņas» novēroja, ka pilsētas mazākajās ielās braukšanas apstākļi ir apgrūtināti, jo slideno brauktuvi sedz dažus centimetrus bieza sniega kārta. Savukārt uz centrālajām ielām pēc pulksten astoņiem veidojās sastrēgumi, jo autovadītāji brauc ļoti lēni, daudziem ir apgrūtināta braukšanas uzsākšana, kā arī nogriešanās.Jelgavas Kārtības policijas biroja 3.nodaļas priekšnieks Aivars Putniņš informē, ka līdz pulksten deviņiem slideno ceļu dēļ pilsētā un rajonā avāriju skaits nebija kāpis - tikai pulksten piecos no rīta Svētē pagriezienā izslīdējusi un grāvī iebraukusi automašīna «Mercedes Benz». Šajā negadījumā cilvēki nav cietuši.Sinoptiķi prognozē, ka trešdien snigšana turpināsies.

Pievieno komentāru

Komentāri 16

labais

par jelgavu man nospļauties,bet galvenais,ka rajonieki iztira savus ceļus :)
un kāpēc rajoniekiem būtu jātira pilsēta,ja pa to atbild cita iestāde???

pirms 11 gadiem, 2009.01.07 23:14

robeža

ja salīdzina ar bauskas rajonu, (Iecavas pusē) tad jelgavas rajaona netīrītā robeža redzama jau pa gabalu.

pirms 11 gadiem, 2009.01.07 23:02

Štrunts

Tomēr jelgavnieki caurmērā vērtējot jāatzīst, ka jūsu(Jelgavas) ielas tiek gausi, kūtri tīrītas, bet visbiežāk šķiet, ka automašīnas pašas sliedes izbrukā vai saulīte nokausē. Nezinu kā šodien, bet vēl pirmdien pie jums bija bardaks - Ozolnieki tīrīti vienā joslā, bet līdz Lielupes tiltam iela šķiet vispār nebija tīrīta. Rīgu tomēr pa nedēļas nogali iztīrija visu, arī mazās ieliņas. Jā, šorīt bija neiedomājams bardaks, aizbraucu līdz Brīvības ielai un sapratu, ka prātīgāk ar kājām būtu iet, bet dienas garumā un arī tagad tīrītāji, traktori, bobkati utt. strādā. Rīt jābrauc uz Jelgavu un jau tagad lūdzos, lai tik vairs nesnigtu - bedres un sniega šļurga ir pārāk liela ekstra!

pirms 11 gadiem, 2009.01.07 22:55

ivis

Ozolniekos vispār izskatās nav tīrīts, lai gan tulīt jau vakars....

pirms 11 gadiem, 2009.01.07 16:22

Riga-Jelgava

No rita ap 7.40 braucu no Rigas uz Jelgavu redzeju vienu tiritaju kurs aizbrauca uz Eleju nek nedarot gan neskurejot un kaisot sali!!!!.Lidz Jelgavas robezas cels bija tirits,bet kad iebrauc Jelgavs rajona vis beidzas. Musu galvenie stasta pasakus,ka skure ielas un kaisa,bet patiesiba neko nedara tikai noraksta naudu. Jau riebjas klausities tas pasakas.

pirms 11 gadiem, 2009.01.07 15:56

Angelo

Tiešām paldies Jelgavas ceļiniekiem!!! Jelgavas rajonā ceļi ( maršrutā Dobele-Jelgava-Rīga) vislabākie! Un tas nav pirmo reizi, tas ir regulāri! Malači!
Kāda bija Rīga -oooooo :(

pirms 11 gadiem, 2009.01.07 14:39

Mjā...

Pirmais tīrītājs, ko no rīta tā ap desmitiem manīju uz netīrītās Dobeles šosejas, stāvēja pretī benzīntankam. :)

pirms 11 gadiem, 2009.01.07 14:38

ribo

Labi Inesīt izsēdināšu tevi 2.Līnijas galā, tad varēti priecāties par Ziemu!!!!!

pirms 11 gadiem, 2009.01.07 14:26

Inese

Nav ko tik daudz braukāt ar mašīnām, vajag iet kājām!

pirms 11 gadiem, 2009.01.07 13:28

Audit

Ziema, ideāli, beidzot! Prieks! Braukšana normāla, kā jau ziemā, tikai lēnie traucē, šķūri pie katras sniegpārsliņas nenoliksi!

pirms 11 gadiem, 2009.01.07 12:10

Greex

No rīta gāju ar kājām uz staciju - super! Beidzot normāla ziema iestājusies!

pirms 11 gadiem, 2009.01.07 11:29

hi

Un viens šķūris ir saplīsis!!!!! tagad maina riepu!!!

pirms 11 gadiem, 2009.01.07 09:43

Nu nu

No rīta braucu uz darbu 8, nemaz nemanīju ka lielā iela no Sv. Annas baznīcas līdz Žukovkai būtu kaut 1 reizi notīrīta!

pirms 11 gadiem, 2009.01.07 09:36

Vietējās ziņas