Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sniegs pagaidām nav jāizved

«Šajās dienās rūpīgi sekojam, cik daudz sniega ir ielu malās. Kamēr tas satiksmi īpaši netraucē, neplānojam to no pilsētas izvest, jo līdzekļi ir ļoti ierobežoti, turklāt tuvākajās dienās sola temperatūras paaugstināšanos,» šādi situāciju ar ielu malās nošķūrēto sniegu vērtē aģentūras «Pilsētsaimniecība» direktors Andrejs Baļčūns.

Lai gan ik pa brīdim bagātīgi sasnieg, vēsajam laikam drīz vien seko siltākas dienas, tādēļ sniegs pamazām, bet regulāri nokūst. Tas ļauj uzelpot mūsu pilsētas saimniekiem, kam šogad jārēķinās ar krietni mazākiem ielu uzturēšanai paredzētajiem līdzekļiem.Kopš gada sākuma vēl ne reizi «Pilsētsaimniecībai» nav bijis jāpieņem lēmums organizēt sniega izvešanu. Aģentūras direktors A.Baļčūns teic - ja arī tiks lemts to darīt, vispirms to aizvāks no tiltiem. Ikdienā speciālisti rūpīgi seko līdzi gan situācijai Jelgavas ielās, gan laikapstākļiem.«Dažādos portālos vērojam prognozes, tās liecina, ka jau ceturtdien gaisa temperatūra paaugstināsies,» saka aģentūras direktors, tādēļ ierobežotā ceļu uzturēšanas budžeta dēļ nebūtu lietderīgi tērēt naudu sniega izvešanai, ja tas pēc pāris dienām izkūst.«Neizbraucamu vietu nav,» saka valsts akciju sabiedrības «Latvijas valsts ceļi» valdes loceklis un Centra reģiona Jelgavas nodaļas vadītājs Jānis Lange. Lielākoties ceļmalās sniega nošķūrēšanai vietas pietiek, bet dažos gadījumos nācies to aizvest no tiltiem vai ceļiem ar ietvēm malās. Pašlaik aktuālāk esot brauktuves šķūrēt, nevis kaisīt ar pretslīdes materiālu, vērtē J.Lange, piebilstot, ka uz ziemas beigām arī autovadītāji apraduši ar apstākļiem un brauc uzmanīgāk. Jelgavas Pašvaldības policijas priekšnieka palīdze juridiskajos un sabiedrisko attiecību jautājumos Sandra Reksce atklāj, ka šogad nav pieķerts neviens sētnieks, kas pretēji saistošajiem noteikumiem būtu sniegu no ietvēm metis uz ielas braucamās daļas. «Vairāku gadu gaitā Pašvaldības policijas darbinieki sastādījuši ne vienu vien administratīvā pārkāpuma protokolu privātmāju īpašniekiem un namu apsaimniekotājiem,» skaidro S.Reksce, vērtējot, ka pilsētnieki kļūst apzinīgāki, tādēļ šādi pārkāpumi ir arvien retāki.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas