Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sociālās aprūpes centros arī turpmāk saglabās Covid-19 piesardzības pasākumus

Lai pasargātu Covid-19 īpašā riska grupā esošās ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijās dzīvojošās personas, arī turpmākajā periodā šajās iestādēs tiks saglabāti piesardzības pasākumi jeb daļēji ierobežojumi, informēja Labklājības ministrijas pārstāvis Egils Zariņš.

Ņemot vērā, ka šajās institūcijās blīvās apdzīvotības dēļ ir augsts Covid-19 izplatīšanās un masveida saslimšanas risks, šīm iestādēm jau ir sniegti ar Veselības ministriju saskaņoti ieteikumi karantīnas noteikto ierobežojumu pakāpeniskai mazināšanai. Tajās institūcijās, kurās ir inficēšanās gadījumi ar Covid-19, tiek un tiks īstenoti pilna spektra epidemioloģiskās drošības pasākumi.

Kā informēja Slimību profilakses un kontroles centrā, saskaņā ar Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra novērtējumu Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomikas zonas valstīs augsta Covid-19 saslimstība un mirstība novērota tieši ilgstošās aprūpes iestādēs, kas rada nopietnas problēmas infekcijas profilaksei un kontrolei šādās iestādēs. Tādējādi ir ļoti svarīgi spēt ātri identificēt, novērtēt un kontrolēt Covid-19 uzliesmojumus institūcijās, lai aizsargātu šo sabiedrības daļu ar augstu inficēšanās risku.

Labklājības ministrija aicina institūciju klientus būt solidāriem un respektēt citu institūcijās dzīvojošo personu tiesības. Tai skaitā institūciju klientiem, atstājot institūcijas teritoriju, ir jāievēro tādi principi kā distancēšanās, individuālo aizsardzības līdzekļu un dezinfekcijas līdzekļu lietošana. Ja minētie nosacījumi netiek ievēroti, tad, atgriežoties institūcijā, klientiem ir jāievēro 14 dienu pašizolācija.

Tāpat ministrija aicina tuviniekus respektēt institūcijās dzīvojošo personu tiesības uz pakalpojumu saņemšanu drošā, veselību neapdraudošā vidē un lūdz minēto personu tuviniekus ievērot apmeklētājiem noteiktos ierobežojumus, tostarp arī nosacījumu par vizīšu iepriekšēju saskaņošanu, distancēšanās ievērošanu un individuālo aizsardzības līdzekļu un dezinfekcijas līdzekļu lietošanu vizītes laikā.

Tāpat pirms apmeklējuma vajadzētu izvērtēt risku savu tuvinieku un citu personu inficēšanai. Īpaši tas attiecas uz cilvēkiem, kuri atgriezušies no valstīm, uz kurām ir attiecināmi īpašie piesardzības un ierobežojošie pasākumi. Būtu vēlams atlikt institūcijas apmeklējumu cilvēkiem, kuriem ir Covid-19 raksturīgie klīniskie simptomi vai kuri bijuši ciešā kontaktā ar Covid-19 infekcijas slimnieku vai cilvēku, kurš atrodas mājas karantīnā.

Tāpat institūciju klientiem vēlams nodot tikai tādus sūtījumus, kuri ir oriģinālā iepakojumā, vai tādus, kuru derīguma termiņš atļauj tos novietot karantīnā.

Jau ziņots, ka līdz šim uzliesmojumi notikuši vairākos sociālās aprūpes centros un patversmēs.

Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas