Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sociālo pabalstu plāns pildās vienmērīgi

Līdz ar darba vietu likvidēšanu arvien vairāk cilvēku paliek bez ienākumiem un iztikas līdzekļiem. Viens no veidiem ir iespēja saņemt dažādus palīdzības pabalstus Sociālo lietu pārvaldē (SLP). Šķiet, ka krīzes laikā sociālās palīdzības lūdzēju skaits pilsētā ievērojami palielinājies.

No pašvaldības budžeta dažādiem sociālajiem pabalstiem šogad atvēlēti 820 tūkstoši latu. Pirmajos divos mēnešos to izpilde pārsniegusi jau 30 procentus. Taču SLP Sociālās palīdzības nodaļas vadītāja Mārīte Liepiņa neprognozē būtiskus pabalstu pārtēriņus un teic, ka patiesā aina būs redzama tikai pēc pirmā pusgada.Pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā noteikts, ka trūcīga persona ir tā, kuras vidējie ikmēneša ienākumi uz katru ģimenes locekli nepārsniedz 50 procentus no valstī noteiktās minimālās mēnešalgas, tātad - 90 latu. SLP vadītāja Rita Stūrāne uzskata, ka pēc pirmajiem šā gada mēnešiem vēl grūti spriest, cik būtiski palielināsies to personu skaits, kas šogad pretendēs uz sociālās palīdzības saņemšanu.«Darba vietu likvidēšana un atlaišana ir aktuāla tikai no pagājušā gada beigām, un, ja par cilvēku darba vieta maksājusi nodokļus, tad šobrīd cilvēks vēl saņem bezdarbnieka pabalstu. Pagaidām SLP pārāk liels cilvēku pieplūdums nav, bet raksturīgi, ka katru gadu jau tūlīt pēc budžeta apstiprināšanas pārvaldē vēršas pensionāri, kas ir satraukušiem par komunālo pakalpojumu sadārdzināšanos un viņi vēlas savlaicīgi izzināt uz kādu palīdzību var pretendēt dzīvokļa, apkures maksājumu un citu komunālo pakalpojumu izdevumu segšanai,» stāsta R.Stūrāne.Plašāk lasiet trešdienas, 4.marta, «Zemgales Ziņās».

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas