Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Soda par alkohola un smēķu pārdošanu nepilngadīgajiem

Jelgavas Pašvaldības policijas Nepilngadīgo likumpārkāpumu prevencijas grupas inspektori reidu laikā šajā mācību gadā četrām personām sastādījuši administratīvo pārkāpumu protokolus par alkoholisko dzērienu un tabakas izstrādājumu pārdošanu nepilngadīgajiem.

Pašvaldības policijas priekšnieka palīdze juridiskajos un sabiedrisko attiecību jautājumos Sandra Reksce informē, ka katrai no šīm personām uzlikts 200 latu naudassods. Jāatgādina, ka Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodekss par šādu pārkāpumu ļauj pārdevēju sodīt ar 200 līdz 250 latiem. Savukārt par tādām pašām darbībām atkārtoti gada laikā pārdevējam var piemērot naudassodu no 250 - 500 latiem.Aizliegumu bērniem smēķēt un lietot alkoholiskos dzērienus nosaka Bērnu tiesību aizsardzības likums. Savukārt saskaņā ar Alkoholisko dzērienu aprites likumu un likumu «Par tabakas izstrādājumu realizācijas, reklāmas un lietošanas ierobežošanu», bērnam nedrīkst pārdot alkoholiskos dzērienus un tabakas izstrādājumus.Par bērna iesaistīšanu alkoholisko dzērienu lietošanā vai smēķēšanā (par to uzskatāma arī alkoholisko dzērienu vai tabakas izstrādājumu nodošana bērna rīcībā) vainīgās personas saucamas pie likumā noteiktās atbildības.Rūpējoties par mūsu jauno paaudzi, Jelgavas Pašvaldības policija lūdz aizdomāties katru tirdzniecības iestādes pārdevēju par kaitējumu, ko var nodarīt nepilngadīgajam, pārdodot viņam tabakas izstrādājumus vai alkoholiskos dzērienus.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas