Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Šodien aicina uz Ziemassvētku kauju atceres pasākumiem 2

Jelgavas novada pašvaldība sadarbībā ar Jelgavas 52. Zemessardzes kājnieku bataljonu, Latvijas Kara muzeju, Babītes novada pašvaldību, Jelgavas pilsētas pašvaldību un Ozolnieku novada pašvaldību organizē ikgadējo Ziemassvētku kauju atceres pasākumu, kas šogad solās būt noskaņās vērienīgāka un faktos nozīmīgāka gadadiena - «Ziemassvētku kaujām – 95; 25- kopš pieminam».

«Ziemassvētku kauju atceres pasākums šogad ir īpašs - gan nozīmīgo gadadienu dēļ, gan saturiski un organizatoriski. Šī gada laikā mūsu rīcībā ir nonākušas strēlnieku ar roku rakstītās vēstules – tātad nevis literāra proza, bet reālas puišu vēstules, uz papīra uzliktās domas, emocijas Ziemassvētku kauju priekšvakarā,» saka Dzintra Zimaiša, Jelgavas novada pašvaldības Kultūras nodaļas vadītāja.«Esam šo vēstuļu tekstu ievijuši uzvedumā atceres pasākumam Ložmetējkalnā un es aicinu ikvienu atbraukt un piedzīvot šo mūsu tautai tik nozīmīgo laiku. Patiesībā katrai latviešu ģimenei vajadzētu kaut reizi piedalīties visas dienas organizētajos pasākumos, tāpēc aicinu braukt un piedzīvot to milzīgo saviļņojumu, ko mēs esam izdzīvojuši, pasākumu organizējot. Šogad nav stipra sala, nav bieza sniega vai neizbraucamu ceļu – norises vietas ir viegli sasniedzamas, tāpēc ikvienu aicinu sadzirdēt un mēģināt palūkoties uz mūsu zemi tādām acīm, kādām to skatīja strēlnieku puiši Ziemassvētku kauju priekšvakarā,» aicina Dz.Zimaiša. Sestdien pasākumi aizsāksies ar piemiņas dievkalpojumu Jelgavas Sv. Annas evaņģēliski luteriskajā baznīcā pulksten 12, ar strēlnieku kauju rekonstrukcijas pasākumu Ziemassvētku kauju muzejā «Mangaļu mājas» pulksten 14, bet pulksten 16 ar kritušo strēlnieku piemiņas brīdi Antiņu kapsētā, bet kulminācijas pasākums – pulksten 17.30 – atmiņu ugunskuri Ložmetējkalnā. Vakara gaitā turpat sava jaunā CD saturu izdziedās arī vīru kopa «Vilki».Jelgavas pilsētas pašvaldība visiem Ziemassvētku kauju atceres pasākuma apmeklētājiem organizē un nodrošina autobusu, kas sestdien, 7. janvārī, pulksten 12.30 sagaidīs līdzbraucējus pie Sv. Annas evaņģēliski luteriskās baznīcas, bez maksas aizvedīs uz pasākumiem un atvedīs mājup.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

zemitis

zemitis to es. Interesanti ar kadu stroki,joZiemassvetku rekonstrukciju kaujas ir stobri,kuri piemeroti sausanai ar salutmuniciju.Taja laika bija labi ieroci.Friciem:7,92mm Mauser karabines(k-98),lozmetejs MG-08,rokas lozmetejs MG-15. Abi ar kalibru 7,92. Strelkiem;
: 7,62mm MOSINA sautene,7,62mm WINCHESTER sautene,piemerota mosina patronam,MAXIM balsta lozmetejs(1910.g.paraugs,kal.7,62mm.).Bija ari japanu ARISAKI (mod.98.)ar 6,5mm patronu.Kuru mes izveletos?

pirms 8 gadiem, 2012.01.07 17:44

es

Večiem vajadzētu patrenēties šaušanā pie CAUNES ---viņš tak speccccc !

pirms 8 gadiem, 2012.01.07 11:51

Vietējās ziņas