Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Šodien atklāta atjaunotā dzelzceļa līnija no Mažeiķiem uz Reņģi

Šodien pa atjaunoto dzelzceļa līniju no Mažeiķiem Lietuvā uz Reņģi Latvijā devās pirmais kravas vilciens, pārvedot “Orlen Lietuva” naftas produktu kravas uz Latviju. 

Dzelzceļa līnijas posma atvēršanā piedalījās satiksmes ministrs Tālis Linkaits, Lietuvas transporta ministrs Jaroslavs Narkevicius, kā arī Latvijas un Lietuvas dzelzceļu un “PKN Orlen” vadītāji, informē satiksmes ministra padomniece komunikācijas jautājumos Baiba Ābelniece. 

Satiksmes ministrs Tālis Linkaits atklāšanas runā novērtēja: “Tas ir nozīmīgi gan Latvijai, gan Lietuvai, ka ir atjaunota dzelzceļa līnija starp Mažeikiem, Jelgavu un Rīgu, kas savieno mūsu valstis, biznesus un cilvēkus. Šī dzelzceļa līnija no Mažeiķiem uz Rīgu ir ne tikai nozīmīga kravu pārvadājumiem, bet izmantojama arī pasažieru pārvadājumiem. Es ceru, ka sadarbībā ar Lietuvas dzelzceļu jau drīzumā varēsim atjaunot arī starprobežu pasažieru pārvadājumus, kas savienos kaimiņu valstis.” 

Nepilna gada laikā tika rekonstruēts 19 kilometrus garais dzelzceļa līnijas posms, tika saremontēti pieci krustojumi, seši tilti, trīs caurtekas, uzstādītas satiksmes vadības sistēmas un ar tām saistītās komunikācijas un elektriskās sistēmas, kā arī veikti citi darbi. Rekonstrukcijas darbi izmaksāja 9,4 miljonus eiro. Šī posma sliedes tika demontētas vairāk nekā pirms desmit gadiem.

Foto: Satiksmes ministrija

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas