Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Šodien Ģ.Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzeju var apmeklēt bez maksas

Šodien par godu Valsts svētkiem Ģederta Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzeju varēs apmeklēt bez maksas, informē muzeja direktores vietniece Marija Kaupere.

Apmeklētāji varēs gan aplūkot muzeja pastāvīgās ekspozīcijas, gan šonedēļ atklātās jaunās izstādes. Apmeklētāju uzmanībai tiek piedāvāta izstāde «Bermontiāde Jelgavā un Jelgavas novadā», kura tika atklāta Lāčplēša dienā. Izstāde piedāvā Latvijas brīvības cīņu spilgtas epizodes - Bermontiādes atspoguļojumu Jelgavā un Jelgavas novadā. Izstādē eksponēti materiāli no Jelgavas muzeja un Latvijas Kara muzeja krājuma, kas sniedz jaunu informāciju par šī vēsturiskā notikuma militāri politisko nozīmi Jelgavā un Latvijā kopumā.Savukārt izstāde «Lins lina galā» ir veltīta Latvijas dzimšanas dienai. Tā ir izstāde par uzņēmumu ar senām tradīcijām, kas sekmīgi darbojas arī mūsdienās. Tā ir arī izstāde par liniem, kas kādreiz bija Latvijas nacionālā bagātība un kuru audzēšana un apstrāde izsenis daudziem deva darbu un nodrošināja iztiku, bet mūsdienās linu izstrādājumi ir aiznesuši Latvijas vārdu tālu pasaulē.SIA «Larelini» atrodas Jelgavā, turpat Lapskalna ielā, kur 1889.gadā fabrika sāka ražot linu dzijas un diegus, bet 1918.gadā brāļi Hofi uzstādīja angļu vērpjamās mašīnas, un jau 1922.gadā manufaktūra sāka eksportēt produkciju uz Eiropu. Otrā pasaules kara laikā rūpnīcu nopostīja. 1949.gadā to atjaunoja linu jēlauduma ražošanai, paplašināja un atvēra arī profesionāli tehnisko skolu.Mūsdienās «Larelini» ir privāts uzņēmums ar vairāk nekā 200 strādniekiem, vienīgais Latvijā, kas specializējas linu pārstrādē.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas