Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Šodien izvēlēto pilsētas svētku egli sola kā konfekti (ar foto) 8

Šodien Zemgales mežsaimniecības Klīves – Dalbes iecirknī izvēlēta Jelgavas Ziemassvētku galvenā egle, kura pilsētā tiks nogādāta ceturtdien. Egles svinīgā iedegšana paredzēta 6.decembrī pulksten 17.30 Hercoga Jēkaba laukumā.

Ņemot vērā Lielās ielas rekonstrukcijas darbus, šogad Jelgavas centrālā egle netiks veidota no speciālā konstrukcijā ievietotām vairākām mazām eglītēm, kā iepriekšējos gados, bet centrālo laukumu rotās mežā augusi zaļsvārce. Jelgavas mērs Andris Rāviņš kopā ar aģentūru «Kultūra» un «Pilsētsaimniecība» pārstāvjiem šodien devās uz mežu, lai to nolūkotu. Mežziņi apskatei bija sarūpējuši trīs 17 – 20 metru garas skaistules. Viena pilsētas vīriem šķita nedaudz līka, otra – ne tik kupla, bet trešā atzīta par gana labu esam. Izvēle krita par labu 19 metru garai un aptuveni 45 gadus vecai zaļsvārcei.Klīves meža iecirkņa mežzinis Gunārs Blūms atzīst, ka pēc nelielas egles pielabošanas tā būs perfekta kā konfekte. Tās ziemeļu pusē augošie zari ir skrajāki, tāpēc dažviet egle tiks papildināta ar papildu zariem. «Nekad neviens koks nav izcils, arī prezidenta egles gandrīz vienmēr tiek pielabotas,» saka G.Blūms. Uz konstrukcijām veidotā pilsētas eglīte parasti ir 25 metru augsta, bet šogad dabīgā egle tik gara nebūs, bet tāpat sniegsies piecstāvu mājas augstumā.A.Rāviņs priecājas, ka noskatītā skaistule ir klasiskas formas, smailu galotni un, nedaudz piestrādājot, būs kupla jo kupla. Svētku egle tiks pušķota ar iepriekšējā gada dekoriem – LED spuldzītēm un dekoratīvām «krītošajām lāstekām».Otra dzīvā pilsētas egle tiks novietota Driksas gājēju ielā un būs aptuveni desmit metrus gara, arī tā noskatīta Klīves puses mežos.Pilsētā paredzēts uzstādīt 60 dekoratīvas dažāda izmēra eglītes no plastikāta materiāla, kas būs izvietotas puķu podos un dobēs. Raiņa parkā svētku noskaņu radīs stilizētas rūķu cepures, savukārt Pasta ielas koku rindu rotās gaismas sieti. Ar gaismas virtenēm būs izdekorētas egles Stacijas parkā, Raiņa parkā un pie Spīdolas ģimnāzijas. Ziemassvētku noskaņās tiks dekorēti arī Lielupes un Driksas tilta apgaismes balsti.

Pievieno komentāru

Komentāri 8

Iga

Atvainojos:
Nevis pa Raiņa ielu, bet Lielo ielu

pirms 7 gadiem, 2012.12.12 10:10

Iga

Braucot pa Raiņa ielu, garām centrālajai eglītei, mans 4-gadīgais bērns pajautāja: Mammu, kāpēc eglīte raud? :(
Un te nu es paskatījos ar bērna acīm: tiešām, izskatās, ka eglītei birst asaras...
Kāpēc eglītē jāliek atkal tas pats rotājums, kas pagājušo gadu. Dzīves īstenība: bērni pasauli redz savādāku....

pirms 7 gadiem, 2012.12.12 10:09

!!!!!!!!!

Vai tad jaunus un krāšņākus rotājumus eglītei nevarēja iegādāties? Kāda firma jau varēja nosponsorēt!

pirms 7 gadiem, 2012.11.28 15:07

xxx

Egli noteikti bija jābrauc izvēlēties veselai svītai...:D

pirms 7 gadiem, 2012.11.27 19:12

Teamo

Nu pēc kā tā plastmasniece izskatās,tāpat kā mākslīgie augļi.Ne tiem smaržas,ne tie ēdami.

pirms 7 gadiem, 2012.11.27 17:55

iepriekšējam komentāram

Cilvēciņ, tu emocionāli sarakstīji muļķības... Eglīte ir augu valsts pārstāve un tā nav pat tāds radījums, kā siļķe, vista vai lasis, ko notiesājam lielākos apjomos... BET - dabīgās eglītes tiek stādītas un ataudzētas, savukārt plastmasas eglīšu ražošanā gan tiek izmantoti naftas produkti, patērēta elektrība un siltumenerģija, ķīmiskie savienojumi, gaisā izlaisti izmeši, nemaz nerunājot, ka salūzusi plastmasas eglīte dabā nesadaļās un nepārstrādājas... Līdz ar to postījumi dabai daudzkārt lielāki un no plastmasas eglītēm.

Tā kā, cilvēciņ, patiesībā vienas plastmasas eglītes izgatavošana un utilizēšana mūsu planētai nodara daudzkārt lielāku kaitējumu nekā vienas dabīgās egles nociršana!

Sanāk, ka tavs aicinājums ir piesārņot dabu vēl trakāk... Tā nu viš i... :)

pirms 7 gadiem, 2012.11.27 17:08

Iedomajos ka egles un eglites negaida sos svetkus,kuros ikgadus tiek izcirstas miljonos tikai eiropa un miljardos visa pasaule.Lietojiet maksligas,saudzejiet planetu kas ir musu majas.

pirms 7 gadiem, 2012.11.27 16:51

Vietējās ziņas