Šogad Traktordiena notiks Bauskas pusē 5

Tuvojas “Traktordiena 2018” – lauksaimniecības nozares pasākums –, kur jau 9. reizi vienuviet varēs sastapt vairāk nekā simt lauksaimniecības uzņēmumu un organizāciju, vērot populārāko zīmolu traktoru sacensības, velkot piekabes pret kalnu, un “Agrovīzija Latvija” sējumu izmēģinājumus, informē organizatori.


Nodibinājums “Fonds Latvijas lauksaimniecības attīstībai” sadarbībā ar partneriem – z/s "Eriņi", Zemkopības ministriju, SIA “Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs”, LLU un Nacionāliem bruņotiem spēkiem – 15. un 16. jūnijā aicina visus lauksaimniecības nozares interesentus, lauku un pilsētu iedzīvotājus uz tradicionālo pasākumu “Traktordiena 2018”. Tas šogad notiek jau 9. reizi, atgriežoties z/s "Eriņi" Bauskas novada Dāviņu pagastā, Spolnieku laukā.


Pasākumā būs iespēja vērot pasaulē pazīstamāko zīmolu traktoru sacensības piecās jaudas disciplīnās, piedaloties traktortehnikas dīleriem un saimniekiem tautas klasē; vērtēt lauksaimniecības tehnikas praktiskos demonstrējumus; satikt vairāk nekā simt pasākuma dalībnieku – lauksaimniecības nozares uzņēmumus, valsts sektora un lauksaimniecības nevalstisko organizāciju pārstāvjus, dažādu lauksaimniecības nozaru speciālistus –, iepazīties ar lauksaimniecības izglītības iestādēm, piedalīties dažādās aktivitātēs, kas būs interesantas gan lieliem, gan maziem.


Pirmo reizi kopā ar Traktordienu notiks arī “Agrovīzija Latvija”, kuras laikā varēs apskatīt un salīdzināt augu aizsardzības kompāniju sētos rapšu un kviešu izmēģinājumu lauciņus un izmantotās tehnoloģijas.


Pasākuma mērķis ir veicināt Latvijas lauksaimniecības un lauku attīstību, lauku vides saglabāšanu un pilnveidošanu, resursu efektīvāku izmantošanu un apsaimniekošanu, apvienojot izglītību, ražošanu un praktiskos demonstrējumus lauksaimniecībā, organizēt pieredzes apmaiņu starp lauksaimniecības nozares pārstāvjiem.Publicitātes foto

Pievieno komentāru

Komentāri 5

traktors

Labākais lauksaimniecības pasākums! Braucam ar ģimeni katru gadu.

pirms 3 gadiem, 2018.06.07 11:56

Maigonis

Traktordiena .... daudzi piesaukti par piedalīšanos, pat aizsardzības ministrija, bet nav ne vārda par valsts tehniskās uzraudzības aģentūru, kurai gan būtu vistiešākā saite, lai gan šī aģentūra pēdējos gados vairāk aizrāvusies ar muzejiem, jo tajā pat muzeju departaments izveidots ar štatiem, kas līdzinās gandrīz vai atsevišķai muzeju ministrijai, ja šajā pat laikā TV kādreiz rāda daudz apjomīgākus privātos muzejus, kur štatā pāris cilvēku.

pirms 3 gadiem, 2018.06.08 08:37

Kažoks

VTUA piedalās. Mērīs sacensību traktoru jaudu.

pirms 3 gadiem, 2018.06.08 16:02

pufaika

Nez ar ko tad šie mērīs to jaudu? PAt apskates izdara tikai uz aci, bez kādiem aparātiem. Nav jau CSDD, kur mēra un krata, un ar aci pārbauda.

pirms 3 gadiem, 2018.06.10 17:31

Vietējās ziņas