Soli tuvāk izglītības reformai 1

Gatavojoties izglītības finansēšanas sistēmas «Nauda seko skolēnam» ieviešanai, Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) veikusi dažādus pasākumus, tostarp izmainījusi prasības 1. - 4.klašu skolotājiem.

Lai saglabātu novadu pamatskolas, īpaši sākumskolas, pēc iespējas tuvāk bērna dzīvesvietai, atbalstot mācību iestāžu filiāļu un apvienoto klašu izveidi skolās, kurās ir neliels audzēkņu skaits, ministrija izstrādājusi grozījumus Ministru kabineta noteikumos par pedagogu nepieciešamās izglītības un profesionālās kvalifikācijas prasībām.Grozījumi, piemēram, paredz, ka pedagogs, kurš ieguvis 1. - 4.klases skolotāja kvalifikāciju, drīkstēs pasniegt mācību priekšmetus arī pamatizglītības 5. un 6.klasē, apgūstot tālākizglītības programmu 72 stundu apmērā. Līdz ar to varēs plašāk izmantot metodiku, ka viens pedagogs māca vairākus priekšmetus 1. - 6.klašu grupā, kas noteikts arī valdības deklarācijā.«Šis lēmums saistīts ar to, lai pamatskolu ar nepietiekamu audzēkņu skaitu varētu reorganizēt uz 1. - 6.klašu sākumskolu, kas ir arī loģiski, jo tā sakārtots mācību saturs. Pilsētā šis modelis jau darbojas, un novadā vajadzētu pāriet uz to pašu,» pārliecināts Jelgavas rajona Izglītības pārvaldes vadītājs Uldis Gāle, piebilstot, ka vēl jāturpina sarunas par jaunās sistēmas ieviešanu konkrētās Jelgavas rajona skolās.Plašāk par šo tēmu lasiet ceturtdienas, 23.aprīļa, «Zemgales Ziņās».

Pievieno komentāru

Komentāri 1

ella

Tikai neaizmirstiet,ka ārzemēs bērnus ved uz skolām ar spec autobusu,bet pie mums pat ceļi tam nav gatavi.Tagad jau 286 tūkstošu bērnu neapmeklē skolas -kur tad tālāl ? Arodskolas arī slēdz.Ne profesijas ne izglītības=būs zagļi un bomži!

pirms 11 gadiem, 2009.04.23 14:30

Vietējās ziņas