Solīti pa solītim mākslas pasaulē 6

Papīrs, māls, grafikas tehnikas, formas un krāsas un to saistība ar pamatvērtībām ir jēdzieni, ko Jelgavas Mākslas skolā apgūst 265 bērni un jaunieši.

«Domāju, ka vecākos ir ieinteresētība, lai bērnos veidotos vērtību kritērijs, māka atšķirt lietas, bez kurām dzīvē var iztikt, lai mūsu jaunieši nekļūtu par reklāmas vergiem, atšķirtu informāciju, kura cilvēkā nonivelē emocionalitāti un veido trulu, instinktu pašapmierinošu personību. Tāds ātri vien zaudē dzīves jēgu, saikni ar dabu un savu sirdsapziņu,» daloties pārdomās par mākslas izglītības nozīmi, pauž Jelgavas Mākslas skolas direktore Anda Stankeviča, aicinot ieskatīties mācību iestādes tagadnē.«Mūsu uzdevums ir ielikt mākslas pamatus - piemēram, radīt izpratni par elipsi un kubu, to, kā izveidot formu. Tas ir piņķerīgākais, daži pārmet, ka bērnam garlaicīgi, bet vai tādēļ nemācīt? Krāsas pēc vēlēšanās varēs «spridzināt», kad pamats būs saprotams,» pauž Mākslas skolas direktore, atklādama, ka audzēkņiem netiek liegta arī radošā izpausme.Gluži otrādi - 12 pieredzes bagāti pedagogi to veicina un virza pareizā un stabilā gultnē, cenšoties saglabāt katra audzēkņa individualitāti un savdabību. Tam pakļauti 185 skolēni, kas apgūst programmu «Vizuāli plastiskā māksla», un vēl 80, kuri izvēlējušies dažādas interešu izglītības grupas.Jelgavas Mākslas skolā apgūt mākslas pasaules pamatus aicināti bērni, kas sasnieguši desmit gadu vecumu. Pēc nodarbībām vispārizglītojošā skolā viņi nedēļā mācās papildu 12 stundu programmu, vingrinoties zīmēšanā, gleznošanā, kompozīcijas veidošanā, mākslas valodas pamatos un citos priekšmetos...Vairāk lasiet otrdienas, 26.maija, «Zemgales Ziņās».

Pievieno komentāru

Komentāri 6

vecākam

Būtu priecājies,ka nav jāmaksā par praksi,bet nē,vēl nav labi...

pirms 11 gadiem, 2009.05.27 09:13

bērna māte

Vai kāds nezin, kaut kur dzirdēju, ka sakarā ar izglītības reformām, nākamgad nebūs vairs mākslas skolas, itkā apvienos ar Jundu. Vai tā ir taisnība?????????????

pirms 11 gadiem, 2009.05.26 17:13

gaisreģis

Ja pietrūkst, no kaut kā ir jāatsakās, par velti un "visiem pienākās" bija tikai "tajā laikā". Grūtie laiki tagad būs ikdiena vēl nākamos n-tos gadus.

pirms 11 gadiem, 2009.05.26 11:32

vecāks

Bet kāpēc tad tiem bērniem , kas nevar atļauties maksāt būtu prakse jāiziet savādākos apstākļos (būtu jābūt vienlīdzību, it īpaši šajos grūtajos laikos)

pirms 11 gadiem, 2009.05.26 09:47

cits vecāks

Ir padomāts,protams,jo prakse ir obligāta.Bez maksas tā notiek tepat Jelgavā.:)

pirms 11 gadiem, 2009.05.26 09:37

vecāks

Bet vai kāds ir padomājis, vai visi bērni var aizbraukt uz vasaras praksi, jo tas taču maksā naudu

pirms 11 gadiem, 2009.05.26 09:10

Vietējās ziņas