Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Speciālisti izsaka prognozes šim gadam

No skarbās realitātes līdz piesardzīgam optimismam - šādi varētu raksturot «Ziņu» aptaujāto dažādu jomu speciālistu prognozes par pavērsieniem, kas šogad varētu būt sagaidāmi dažādās sfērās.

Jelgavas rajona Izglītības pārvaldes vadītājs Uldis Gāle spriež, ka izglītības jomā būtiskām izmaiņām nevajadzētu notikt. «Labā ziņa ir tā, ka neredzu vajadzību rajonā slēgt kādu izglītības iestādi, taču dažu pastāvēšana varētu būt citāda,» uzsver speciālists, gan pieļaujot, ka nākotnē atsevišķās mācību iestādēs varētu notikt pāreja uz pirmo sešu klašu izglītību.«Veidojot skolu optimizācijas plānu, jādomā, kur šo mācību iestāžu skolēni dosies pēc 6.klases - nākotnē ļoti svarīga būs sadarbība starp pašvaldībām, novadiem, politiķiem un skolām,» akcentē U.Gāle.Savukārt Latvijas Lauksaimniecības universitātes asociētais profesors Voldemārs Bariss vērš uzmanību uz iespējamām politiskās situācijas izmaiņām. «Tieši pirmsvēlēšanu periods būs laiks, kad cilvēki sajutīs līdzekļu daudzuma samazinājumu, līdz ar to cilvēki būs neapmierināti, un tas vēlēšanās varētu izraisīt ko līdzīgu «protesta balsojumam»,» pieļauj mācībspēks, atzīstot, ka prognozēt, kādas tieši varētu būt gaidāmās pārmaiņas, pagaidām pagrūti.V.Bariss arī vērtē, ka pēc vēlēšanām pilsētas domes sastāvā iespējama vēl lielāka partejiskā sadrumstalotība, mainoties gan pašreizējo politisko spēlētāju spēku samēram, gan ienākot jaunām personālijām.«Situācijas uzlabošanās varētu būt gaidāma gada beigās, kad varētu atklāties, ka līdzekļu ir nedaudz vairāk kā sākotnēji plānots,» mazliet optimisma savā prognozē ievij mācībspēks.Kāds šis gads tiek prognozēts uzņēmējdarbībā, lauksaimniecībā un kultūras jomā - lasiet sestdienas, 3.janvāra, «Zemgales Ziņās».

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas