Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

«Spīdolieši» zināšanas papildina prezentācijā

Vai ASV prezidenta amatā var nokļūt tikai kandidāts, par kuru nobalsojis matemātiski lielākais vēlētāju skaits? Vai prezidents var apturēt karu? Uz šiem un citiem jautājumiem rast atbildes varēja tie vairāki desmiti Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas skolēnu, kuri ceturtdien apmeklēja prezentāciju par lielvalsts vēlēšanu sistēmu un jaunievēlēto prezidentu Baraku Obamu.

Stundu garajā prezentācijā, ko organizēja Spīdolas ģimnāzijas vēstures un politikas skolotāja Gunita Smiltāne un angļu valodas pedagoģe Biruta Ķempele, ASV vēstniecības Latvijā preses un kultūras atašeja vietniece Kristjenna Kerola 10.socklases audzēkņiem un citiem interesentiem saistošā stāstījumā aprakstīja gan prezidenta vēlēšanu principus, gan kandidātu taktiku cīņā par augsto amatu, gan arī akcentēja vairākus nozīmīgus vēstures faktus.Skolēni uzzināja, ka jaunievēlētais prezidents dod zvērestu, turot roku uz paša izvēlētas Bībeles, ar kādiem politiskajiem uzskatiem vidusmēra amerikānim saistās Republikāņu un Demokrātu partijas un citas saistošas lietas.«Socklases audzēkņiem, kuri politiku un tiesības apgūst profilkursā, apmeklējums bija obligāts, pārējie varēja izvēlēties,» stāsta G.Smiltāne, atklājot, ka ideja par šāda pasākuma rīkošanu radusies, studējot maģistrantūrā. «Mērķis - integrēta pieeja, kur vienuviet ir angļu valoda un politika, domāju, ir sasniegts, turklāt viss tika stāstīts vienkāršā valodā, tā kā saprast nebija problēmu,» piebilst skolotāja. Ņemot vērā skolēnu ieinteresētību, domājams, līdzīgi pasākumi Spīdolas ģimnāzijā varētu tikt organizēti arī nākotnē. Plašāku materiālu lasiet piektdienas, 6.februāra, «Zemgales Ziņās».

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas