Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Spraigu sižetu cienītājs

Kārlis Miezītis no Smiltenes novada labi orientējas grāmatu pasaulē un jaunākajā literatūrā. Viņš jau sen aizraujas ar lasīšanu, turklāt agrāk, būdams Bilskas pagasta pārvaldes autovadītājs, regulāri vedis vietējās bibliotēkas vadītāju uz izdevniecībām Rīgā iegādāties jaunākos un populārākos izdevumus.

Ar grāmatām vīrs iedraudzējies laikā, kad ikdienā vēl tik liela loma nebija tehnoloģijām: «Tad mājās skanēja vien radio. Ja cilvēkam bija interese par dzīvi, viņš lasīja. Tagad ir citādi – dators atrauj no grāmatas. Noteikti nekad vairs nebūs tik daudz lasītāju.»Kārlis Miezītis neslēpj lepnumu, ka savulaik kopā ar sievu mājās izveidojis apjomīgu grāmatu kolekciju – enciklopēdijas, kopotie raksti, pasaku sērijas bērniem. Tagad daļa no tām uzdāvināta bibliotēkai un mazbērniem, kuri novērtē vairāku gadu desmitu vecās oriģinālās grāmatas.Jaunībā Kārlis aizrāvies ar fantastiku, bet dažādos mūža posmos gaume mainījusies. «Patlaban lasu latviešu kriminālromānus. Ne jau vardarbība man patīk, bet spraigs sižets, kas loģiski uzrakstīts. Ar lielu interesi lasīju visas Dena Brauna grāmatas, kas bija pieejamas, jo tajās zinātne savīta kopā ar vēsturi. Man patīk arī izziņas literatūra. Mūžu dzīvo, mūžu mācies!» tā par savu izvēli saka grāmatu lasītājs. Viņš uzskata, ka amerikāņu autoru darbi vairs nav tik kvalitatīvi, un piebilst, ka viņu nemaz nesaista amerikāniskais dzīvesveids ar Maiami bagātniekiem.Kārļa Miezīša acīs lielākā vērtība ir medību grāmatām, jo viņš pats ir kaislīgs mednieks. Šajās grāmatās, viņaprāt, visinteresantākie ir medību stāsti. Dzīves gudrajam un pieredzes bagātajam vīram prātā arī pašam reiz uzrakstīt kādu labu medību stāstu, un, kas zina, varbūt viņš savu ieceri tiešām piepildīs.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas