Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sprūdžs atceļ Ozolnieku novada teritorijas plānojumu 9

Vakar vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs parakstījis rīkojumu, ar kuru apturēta Ozolnieku novada teritorijas plānojuma darbība. Šāds ministra lēmums pieņemts, balstoties uz Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) konstatētajiem būtiskajiem normatīvo aktu pārkāpumiem pašvaldības teritorijas plānojuma izstrādes procesā.

Izvērtējot Ozolnieku novada teritorijas plānojumu, VARAM secināja, ka novada Dome nav sniegusi precīzu informāciju Vides pārraudzības valsts birojam (VPVB) par teritorijas plānojuma izstrādes sākšanu un tā mērķiem atbilstoši normatīvo aktu prasībām. Tika konstatēts, ka 2010.gada 9.martā apstiprinātajā darba uzdevumā teritorijas plānojuma izstrādes mērķis un uzdevumi atšķiras no VPVB lēmumā norādītās informācijas.  Pēc pašvaldības sniegtās informācijas kā teritorijas plānojuma izstrādes mērķis lēmumā tika norādīts upju aizsargjoslu un applūstošo teritoriju noteikšana, kā arī nepieciešamība veikt grozījumus citu objektu ekspluatācijas un drošības aizsargjoslās. Savukārt Ozolnieku novada teritorijas plānojumā ir būtiski pieaudzis to teritoriju skaits, kur iespējams būvēt objektus, kuriem būtu nepieciešams veikt ietekmes uz vidi novērtējumu. VARAM secināja, ka pašvaldības bezdarbības dēļ VPVB atbilstoši normatīvo aktu prasībām nav varējis pieņemt  lēmumu par stratēģiskās ietekmes uz vidi procedūras piemērošanu vai nepiemērošanu Ozolnieku novada teritorijas plānojumam.  VARAM konstatēja, ka pašvaldība pieļāvusi būtiskus pārkāpumus sabiedriskās apspriešanas procesā, pienācīgi neinformējot iedzīvotājus par teritorijas plānojuma sabiedrisko apspriešanu - informācija par sabiedriskās apspriešanas uzsākšanu 2011.gada 27.jūnijā tika publicēta pēc sabiedriskās apspriešanas uzsākšanas jūlijā – un, rūpīgi neizvērtējot sabiedrības viedokli. Tāpat konstatēts, ka pašvaldība nav sniegusi savus argumentus, pieņemot lēmumus par atsevišķu teritoriju izmantošanas izmaiņām.

Pievieno komentāru

Komentāri 9

Kažox

Nabadziņi- kā jums neiet:( Pagājušo teritorijas plānojumu ministrija veselas divas reizes nobloķēja. Šajā plānojumā nav attrēlots vesels lērums Sidrabenes pagastā esošu kapu, nav atzīmēts neviens dižkoks. Bet tas jau nav svarīgi. Un cepties arī nav jēgas- tāpat nekas nemainīsies.

pirms 8 gadiem, 2012.06.07 17:16

KNAB

Nav jēgas zvanīt knābim, jo viņi ir tā aizņemti ar savu iekšējo konfliktu risināšanu, ka tādiem Ozolniekiem 100% netērēs savu laiku, vienīgi, ja Āboltiņa privāti to "palūgs". Bet Solvita to nedarīs,jo Vienotības pārstāvji ipaši ir noziegumu organizētāji gan Ozolniekos, gan Jelgavā!

pirms 8 gadiem, 2012.06.07 12:45

ozis

to es arī dzīvoju Ozolniekos
KNABa uzticības tālrunis 80002070. Zvani un stāsti par nelikumībām.

pirms 8 gadiem, 2012.06.07 12:05

es arī dzīvoju Ozolniekos

Pilnībā nesaprotu šeit ievietoto komentāru eiforiju! Sprūdžs, tāpat kā visa tā Zatlers bābu-***u varza, protams ir nožēlojams, taču uzskatīt, ka Ozolniekos viss ir kārtībā ir dzīvot kā padomju laikos, kad 99,99% balsoja par komunismu!!! Ozolnieku dome nekad nav izcēlusies ar atklātību, nelikumīgas būves kā Uzara daudzdzīvokļu māja un viņa nelikumīgi izraktais dīķis nākošās mājas būvniecībai, nelikumīgi uzbūvētā laivu bāze pie Ozolnieku dīķa, Baranovska gadien piekoptā privātbiznesa uzturēšana izmantojot sporta namu, utt. ir reāls piemērs visatļautībai. Pie mūsu mājām pagalmu ielas ir traģiskā stāvoklī. Likuma normu neievērošana saskaņojot teritoriālā plāna projektu ir tikai sīkumi tajā nelikumību sarakstā, kuras pieļauj šī dome ar ZZS un savu vadoni Māri Aināru priekšgalā. Ceru, ka Valsts kontrole pa ceļam no citas ZZS blēžu ligzdas Jelgavas, iebrauks arī Ozolniekos.

pirms 8 gadiem, 2012.06.07 10:34

d

sprūdžs sāk ārdīties un ņemties pa jelgavu - papriekšu jelgavas vēstnesis, tagad ozolnieki. Kārtībai jābūt :D

pirms 8 gadiem, 2012.06.07 07:21

nu...

za-tlera dēlam sakāpis galvā, sāks dot komandas pa visu Latviju...

pirms 8 gadiem, 2012.06.07 06:56

vietējais

Liekas Sprūdžam iekoda tas, ka Ozīšos pa daudz nepīpētāji. Un vispār Oži rullē.

pirms 8 gadiem, 2012.06.06 22:12

Mēs

Acīmredzot totāla birokrātiska piekasīšanās traucēs mūsu novadam turpināties normāli attīstīties :(

Piekrītu komentētājam "es", ka šobrīd novadā tik tiešām ir liela attīstība un tikai uz labu.

pirms 8 gadiem, 2012.06.06 21:28

es

Tukšas runas tik no tā Sprūdža.... Neesmu pieredzejis nekad tik lielu attīstību Ozolnieku novādā kā šobrīd, un uzskatu ka viss notiek tikai uz labu, un iedzīvotāji domaju ar ir apmierinati....

pirms 8 gadiem, 2012.06.06 20:26

Vietējās ziņas