Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sprūdžs izdos rīkojumu, apturot noteikumus par aizliegumu smēķēt uz daudzdzīvokļu namu lodžijām 24

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs (Zatlera reformu partija) izdos rīkojumu, lai apturētu Ozolnieku pašvaldības pieņemto un izsludināto saistošo noteikumu darbību, kas aizliedz smēķēt uz daudzdzīvokļu lodžijām.

Kā aģentūrai LETA skaidroja ministra padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos Inese Auniņa, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARM) jau pagājušā gada 2.novembrī sniedza negatīvu atzinumu par Ozolnieku novada Domes saistošajiem noteikumiem, kas paredz ierobežot smēķēšanu uz daudzdzīvokļu māju balkoniem un lodžijām, jo tie bija pretrunā ar jau spēkā esošo normatīvo regulējumu.Atbilstoši likumam «Par tabakas izstrādājumu realizācijas, reklāmas un lietošanas ierobežošanu» un Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksam pašvaldības savos saistošajos noteikumos nav tiesīgas noteikt papildu smēķēšanas aizliegumu. Tas nozīmē, ka ministrijai nebija tiesiska pamata šos noteikumus saskaņot, informēja Auniņa, raksta Diena.lv, atsaucoties uz LETA.Ministrija Ozolnieku pašvaldību jau saistošo noteikumu izstrādes stadijā aicināja šo iniciatīvu saskaņot ar Veselības ministrijas speciālistiem, lai novērstu pretrunas un noteikumu neatbilstību augstāka juridiskā spēka normām. Pēc VARAM ierosinājuma decembra sākumā Veselības ministrija ir paudusi atbalstu Ozolnieku novada Domes iniciatīvai un, lai šādu aizliegumu noteiktu, tagad plānots rosināt grozījumus likumā «Par tabakas izstrādājumu realizācijas, reklāmas un lietošanas ierobežošanu».Lai novērstu šobrīd radušos neatbilstību, Sprūdžs izdos rīkojumu Ozolnieku pašvaldības pieņemto un izsludināto saistošo noteikumu darbību apturēt.Jau ziņots, ka Ozolnieku novada Dome pieņēmusi saistošos noteikumos, nosakot smēķēšanas ierobežojumu uz daudzdzīvokļu namu lodžijām, balkoniem un pie atvērtiem logiem.Noteikumi tika publicēti pašvaldības oficiālā izdevuma «Ozolnieku Avīze» novembra numurā, un Ozolnieku novadā tie ir stājušies spēkā.

Pievieno komentāru

Komentāri 24

ozolnieks

Tie Ozolnieku jefiņi drīz pieņems likumu ka dzīvoklī nevarēs drāzties,labāk skatijušies kā mājas tika siltinātas

pirms 8 gadiem, 2012.01.07 11:27

Dilans

a bet zini es arī alkoholu praktiski nelietoju,ja nu svētkos vai jubilejās ne vairāk kā pāris glāzītes.Pat agrā jaunībā es nekad neparāvos uz tādām dullībām.Man ir ļoti svarīgi lai es neizskatītos stulbi,lai nesmirdētu pēc sasmirduša āža un lai ceļu policists apturot manu auto ar aizdomām neskatītos uz mani un neķertu pēc alkometra.

pirms 8 gadiem, 2012.01.07 10:52

Dilans

a zini vispār neko:ne zālīti,ne kāsīti,ne tabaku,ne pīpi,ne cigaretes,ne kartupeļu lakstus ne jeb kādus citus draņķus.

pirms 8 gadiem, 2012.01.06 20:46

Dilans

Ak jūs stulbie ļuļķētāji,maz ka jūs savu veselībi apzināti gandējat jūs arī kaimiņu gribat piebeigt.Paies laiks un jūs kauksiet ka pašu sagandēto veselību nevar ārstēt par velti.,zāles esot dārgas.Padomājat par tiem puskroplīšiem ko jūs laidīsiet pasaulē.Nesaprotu kā vispār var ar nopīpētu bābekli mīlēties,viņai taču žaunas naturāli smird pēc kloākas.Kapēc jūs domājat ka kaimiņa lodžija ir tavs privātīpašums nevis viņa?Šaubos vai kādam var traucēt tas ka kaimiņš vēlas elpot uz savas lodžijas svaigu gaisu,bet tas ka jūs viņu cenšaties pataisīt par pasīvo smēķētāju pret viņa gribu traucē gan.

pirms 8 gadiem, 2012.01.06 19:39

q

Man traucē mašīnu dūmi kas nāk iekšā pa logu,jāpieņem likums kas aizliedz turēt mašīnas tuvāk par 100 metriem no mājas.

pirms 8 gadiem, 2012.01.06 16:42

Onslovs

Jā jā! Jawohl! Tiem smēķētājiem vajag acis izdurt, ausis uz iekšu iepūst, degunus noraut. Uzšķērst un pakārt viņus aiz zarnām! un tā tālāk. Ein Volk, ein Reich, ein Führer!

pirms 8 gadiem, 2012.01.06 16:16

Ilze

Vispār jau privātīpašums vēl nenozīmē to, ka varam darīt visu, ko gribam. Ja ir kaimiņi, tad NEDRĪKST rīkoties tā, ka viņi tiek traucēti. Iepazīstieties ar "Dzīvokļa īpašuma likumu", mīļie, un tad tikai spriediet, ko drīkst un ko nedrīkst darīt savā privātīpašumā! Turklāt šis likums pat paredz šī īpašuma atsavināšanu par labu valstij, ja īpašnieks šī likuma normas neievēro. Un gaiss nav privāts!

Vispār beidziet visu uztvert ar naidu! Tas ir tikai normāli, ka kaimiņi, kas nesmēķē, savās mājās vēlas elpot tīru gaisu, bet pīpētājs uz blakus balkona, viņus tiešā veidā indē. Nu var taču iziet ārā no mājām un uzpīpēt tur, kur tas nevienam netraucē!

pirms 8 gadiem, 2012.01.06 15:58

Sukub

Ko var ņemties ar to pīpēšanu?Man vairāk traucē blakus dzīvoklī dzīvojošie alkoholiķi, pie kuriem nāk "siņkas" iedzert kārtējo divlitrīgo + augšējā stāva kaimiņi, kas ļoti skaļi mīlējas, ka nakts vidū pamostos! Kurš tad aizstāvēs manas tiesības, lai netiktu traumēta mana psihiskā veselība klausoties dzērāju klaigās + tālāk minētajā? Strādāju garīgu darbu, tāpēc sanāk, ka regulāri tiek grauta mana veselība.

pirms 8 gadiem, 2012.01.06 13:47

agn

Tie,kas met benčikus vienkārši ir ļoti nekulturāli. Attiecībā uz šādiem pašvaldības grozījumiem nepieciešams uztaisīt speciālas pīpētavas, vai pakāpeniski pāriet pie šādiem ierobežojušiem nosacījumiem.

pirms 8 gadiem, 2012.01.06 11:29

inka

Tos pīpmaņus vajadzētu ieslēgt telpā, kurā ir tikai cigarešu dūmi!
Varbūt tad sapratīs, ka TĪRA PRĀNA ir visas dzīvības pamats!
Privātīpašums ir tikai laukos, vai privātā mājā, bet daudzdzīvokļu tipa ēkas ar balkoniem ir jau koplietošana!

pirms 8 gadiem, 2012.01.06 11:27

Pīpei

Saproti, ko uzrakstīji. Tavuprāt smēķēšana ir cilvēka pamatvajadzība, ko nedrīkst ierobežot? Vājprāts, kas notiek izglītības sistēmā.

pirms 8 gadiem, 2012.01.06 11:22

PĪPE

Sprūdžs man sākumā likās ...nu pāķītis... tagad izskatās ka ir spējīgs izdot pareizus un loģiskus lēmumus. Nav tiesību nekam ierobežot pīpēšanu privātīpašumā.

pirms 8 gadiem, 2012.01.06 11:14

zekam

Redzi, lai kaut ko rakstītu ir arī jāsaprot. Aizstāvēt nozīmē, ka kāds apdraud tavu privātīpašumu. Ja tavā privātīpašumā kāds būs iegājis puķītes palasīt, padomā kā tiesa vērtēs tavu rīcību aizstāvot privātīpašumu ar ieroci.

pirms 8 gadiem, 2012.01.06 11:11

zeks

apskaidroju.Redzi,tev patīk demagoģija,privātīpašumu var aizstāvēt ar ieroci un tiesām,kuri smēķēja tie i smēķēs uz balkona jo tas ir privātīpašums

pirms 8 gadiem, 2012.01.06 11:00

apskaidroju

Privātīpašums ir svēts tik tāl, kamēr Tu ar savu rīcību savā privātīpašumā nesāc aizskart kādas pamattiesības. Nevari ņemt bisi un no sava privātīpašuma sākt šaut, t.i. apdraudēt cita pammattiesības uz dzīvību. Analoģiski ir ar smēķēšanu.
Tam tā kā vajadzētu būt skaidram, ja nav tad nu nav lemts. Attiecībā par sodīšanu Jelgavā darbojas noteikumi par trokšņošanu. Trokšņotāju aiz slēgtām durvīm ir vēl grūtāk noskaidrot, kā smēķētāju uz balkona. Neredzu problēmas ar sodīšanu.

pirms 8 gadiem, 2012.01.06 10:45

MOIŠA

Privātīpašums ir svēta lieta,to nosaka satversme,lošaras

pirms 8 gadiem, 2012.01.06 09:35

Eduards

Lošara paliek lošara...

Arī viņu laikam bērnībā,8 stāvā pusdienlaikos māte guldināja ratiņos un turēja "svaigā gaisā " uz balkona .
Sekas tādas,ka maz neliekas.
Nu nevar vairs čalis,ja vispār to var saukt par čali,bez cigarešu dūmiem.

pirms 8 gadiem, 2012.01.06 09:28

Vietējās ziņas