Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Stāsti par piedzīvojumiem, kuros nav ko zaudēt (FOTO)

Jelgavas novada jaunieši ir aktīvi – viņi regulāri rīko dažādas nodarbības, spēļu vakarus, pārgājienus, diskusijas un mudina šajās aktivitātēs iesaistīties arī citus. Vismaz reizi mēnesī viņi tiekas pieredzes stāstu vakarā, kura galvenais mērķis ir motivēt jauniešus nebaidīties un izmantot iespējas. Kristīne Kode, jaunatnes lietu speciāliste, stāsta, ka pieredzes stāstu vakara idejas iniciatori un galvenie organizētāji ir Jelgavas novada jauniešu līderi. “Jauniešiem ir daudz jautājumu, kā viņi var aizbraukt starptautiskā apmaiņā, ko te dara meitene no Vācijas vai Francijas, kas ir projekts “Erasmus+”, tādēļ arī tapa ideja par šādu vakaru.”

Šādā tikšanās reizē pagājušajā nedēļā par sevi stāstīja Ksenija Tvarca (Xenia Twarz) no Vācijas.

Dzied korī un apgūst latviešu valodu


Beidzot mācības vidusskolā, Ksenija nebija pārliecināta par turpmākām mācībām un nolēma, ka uzreiz neuzsāks studijas. Pirms nonāca Latvijā, viņa mēnesi ceļoja pa Eiropu, strādāja par viesmīli. Ksenija gribēja gūt pieredzi ārzemēs, doties uz Krieviju, taču strikto noteikumu dēļ ar projekta “Erasmus+” palīdzību tur nokļūt ir sarežģīti. Tā vietā meitenei piedāvāja pusgadu veikt brīvprātīgo darbu Latvijā, un viņa uzreiz piekrita. 
Ksenija strādāja Rīgas 40. vidusskolā, taču pēc pusgada, kad bija jādodas atpakaļ, saprata, ka šis laika posms ir par īsu. Tā kā vēlējās iemācīties latviešu valodu un iepazīt Latvijas dabu, Ksenija pieteicās “Erasmus” projektā, kas sniedza iespēju turpmāk veikt brīvprātīgo darbu Jelgavā. Tagad viņa strādā Zemgales NVO centrā, kur darbojas ar jauniešiem, vadot dažādas nodarbības. Papildus tam viņa dzied korī un apgūst latviešu valodu. Pārsteidzoši, ka prezentācijā Ksenija par sevi stāstīja latviski. Valoda bija literāri pareiza un raita, radās vien minimālas aizķeršanās, kas nemaz netraucēja novērtēt šo prasmi.

Visu rakstu lasiet 30.janvāra “Zemgales Ziņās”

Foto: Eva Pričiņa

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas