Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Studenti dodas uz Rīgu protestēt 2

Vairāki simti Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) studentu un pasniedzēju otrdien Rīgā piedalīsies Latvijas Studentu apvienības un Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības rīkotajā ielu gājienā no Ministru kabineta uz Saeimu. Tādā veidā viņi izteiks protestu pret plānoto līdzekļu samazināšanu augstākajai izglītībai un zinātnei.

2010.gadā augstākajai izglītībai un zinātnei Saeima plāno samazināt izdevumus par 43 procentiem, salīdzinot ar sākotnējo finansējumu 2009. gadam, kas gan vēl bija «trekno gadu» līmenī. LLU valsts budžeta dotācija 2009. gadā no plānotajiem 12,3 miljoniem saruka līdz 6,25 miljoniem latu. 2010. gadā tiek plānoti tikai 5,12 miljoni latu. Kā atzīst LLU lietu pārvaldnieks Jānis Sprukts, ar šādu naudu studiju nodrošinājums nebūtu pilnvērtīgs.  «Domāju, Saeima vienalga pieņems budžetu ar izglītībai samazinātu naudu, taču mums jāparāda sava attieksme pret šādu valsts politiku,» teic LLU Sociālo zinātņu fakultātes pašpārvaldes vadītāja Agate Dzerkale. Šīs fakultātes studenti uz Rīgu ieplānojuši doties ar pasniedzēju apmaksātu autobusu, un protesta dienā mācības nenotiks. Pirmdienas vakarā fakultātes studenti gatavoja plakātus ar lozungiem «Jaunus saimniekus Jēkaba ielā!» un citus.Trešā kursa studente Dace Dučkena teic, ka studenti diezgan krasi izjūt budžeta samazinājumu, kas bija jau šogad. Piespiedu bezalgas atvaļinājumu dēļ traucēts mācību process, samazinot apkuri, pilī ir vēsāks, studentiem noņemts atbalsts ceļa izdevumiem, dododties uz mājām.  Pārtikas tehnoloģijas fakultātes studentu pašpārvaldes vadītājs Pēteris Mičuls teic, ka apmēram 20 viņa fakultātes studentu uz Rīgu dosies ar sabiedrisko transportu. Studentu un izglītības darbinieku arodbiedrības prasības atbalsta Latvijas Zinātņu akadēmija, Rektoru padome, Latvijas Kultūras darbinieku arodbiedrība un vairākas citas organizācijas.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

yyy

Tiem 100 ***iem taču viss ir ***, vai te ir vai nav gudri cilvēki.

pirms 10 gadiem, 2009.12.01 17:00

xxx

....nu nav mūsu zemītei vajadzīgi gudri cilvēki-vai to vēl neesat sapratuši?????

pirms 10 gadiem, 2009.12.01 13:57

Vietējās ziņas