Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Studenti Jelgavā informēs par “Atbalstu Latviju” labdarības projektiem 3

Studenti, kuri pārstāv biedrību “Atbalstu Latviju” augustā būs sastopami arī Jelgavā un Bauskā, ejot no mājas uz māju, kā arī Jelgavas lielveikalos pie speciāla banera, lai popularizētu biedrības “Atbalstu Latviju” veidotos projektos, kur ar regulāriem ziedojumiem tiks atbalstītas vairākas Latvijā jau ilgstoši pastāvošas, bet mazāk pazīstamas labdarības organizācijas, informē biedrības pārstāve Laine Kalēja.

Projekta pārstāve skaidro, ka tajā darbojas studenti, kuri bija plānojuši doties vasaras darbā uz ASV “Southwestern Advantage” studentu programmā, lai tur pārdotu izglītojoša satura grāmatas. Pandēmijas rezultātā ASV šovasar nav iespējams apmeklēt, tāpēc studenti savas prasmes izmantos, lai palīdzētu vākt ziedojumus dažādām labdarības organizācijām “Atbalstu Latviju” projektā. Studenti vasaras laikā darbojas dažādos Latvijas reģionos, un augustā būs sastopami arī Jelgavas un Bauskas novados, klauvējot pie māju un dzīvokļu durvīm, lai informētu par iespējām atbalstīt labdarības organizācijas ar regulāriem ziedojumiem, izmantojot internetbanku. Jau kopš jūlija atsevišķās dienās biedrības pārstāvji – studenti bija sastopami arī Jelgavas lielveikalos “Pilsētas Pasāža” un “Maxima”.

Atbalstīto organizāciju vidū ir biedrība “Ģimenes Šūpulis” (atbalsts vientuļām grūtniecēm), nodibinājums “LELB Diakonija Latvijā” (dienas centri bērniem, palīdzība senioriem, trūcīgām ģimenēm u.c.), biedrība “Latvijas Kustība par neatkarīgu dzīvi” (palīdz jauniešiem ar smagiem attīstības traucējumiem), nodibinājums “Tautas Palīdzības fonds” (veido mūžizglītības centru), dzīvnieku patversme “Labās mājas”, dzīvnieku aizsardzības biedrība “Ar sirdi delnā”, kā arī sieviešu tiesību aizstāvības organizācija “Centrs MARTA”.

“Ziedošanas kultūra Latvijā ir diezgan viļņveidīga, galvenokārt koncentrējoties ap Ziemassvētkiem. Tomēr atbalsts ir nepieciešams ik dienas, tāpēc kaut neliels, bet tomēr regulārs ziedojums ir ļoti svarīgs,” saka Jānis Brauers, kurš ir ilggadējs “Southwestern Advantage” pārdošanas līderis un viens no “Atbalstu Latviju” idejas pamatlicējiem.

Regulāras ziedošanas nozīmīgumu atzīst arī Latvijas Kinoloģiskās federācijas Dzīvnieku aizsardzības grupas valdes priekšsēdētāja Astrīda Kārkliņa: “Šī brīža situācija skārusi arī dzīvnieku patversmi “Labās mājas”. Dzīvnieku, kam vajadzīga palīdzība, joprojām ir daudz, bet līdzekļu, lai palīdzētu, nepietiekami. Cilvēkiem Latvijā ir labas sirdis. Es ticu, ka ar studentu palīdzību tiks aizsniegti daudzi cilvēki, kas var un vēlas palīdzēt dzīvniekiem, un arī mēs kā nācija kopā varēsim veidot pozitīvu ieradumu palīdzēt un ziedot labdarībai regulāri.”

“Southwestern Advantage” programma specializējas studentu uzņēmējdarbības prasmju, piemēram, pārdošanas un vadības, apmācībā visa gada garumā. Studenti strādā ASV kā tiešie pārdevēji, dodoties no mājas uz māju, lai vietējām ģimenēm pārdotu izglītojošas grāmatas un tiešsaistes abonementus. Šajā laikā studenti lielākoties dzīvo viesģimenēs. Pagājušajā vasarā 140 studenti no Latvijas strādāja 12 dažādos ASV štatos un Ontārio provincē Kanādā.

Studentiem ir biedrības “Atbalstu Latviju” izsniegtas pilnvaras, kas uzrādāmas pēc pieprasījuma, kā arī studentiem ir ap kaklu vārda nozīmītes ar biedrības logo un studenta vārdu un bildi. Šajā projektā ziedojumu kastītes ar skaidras naudas vākšanu nav iesaistītas. Studentu mērķis ir informēt par iespējām atbalstīt šos projektus ar regulāriem ziedojumiem ik mēnesi, izmantojot internetbanku.

Foto: Laine Kalēja

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Jojo

Ļoti atvainojos, bet spēcīgi smaržo pēc pārdošanas līderisma sektantiem, tikai citā smadzeņu skalošanas iepakojumā.

pirms mēneša, 2020.08.12 00:08

Mamma MIA

Pēps Vains rullē. “Southwestern Advantage” ir programma, pēc kuras jauniešus apmāca manipulēt ar faktiem, izdarīt spiedienu, justies vainīgiem un šādi sasniegt pārdošanas rezultātu. Latvijas studentiem vajadzētu ieslēgt kritisko domāšanu un neļauties manipulējošiem projektiem. Un staigāšana pa mājām Covid fonā? Man nepalika pozitīvs iespaids, kad manā mājā burtiski ielauzās puisis.

pirms mēneša, 2020.08.25 09:59

Vietējās ziņas