Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Studentu darbu konkursā par labākajiem enerģētikā šogad atzīti LLU studentu bakalaura un maģistra darbi

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Attīstības fonda organizētajā studentu noslēguma darbu konkursā par labākajiem darbiem enerģētikā šogad atzīti Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) studentu bakalaura un maģistra darbi, informē LLU komunikācijas vadītāja Lana Janmere.

Trešdien LLU Tehniskajā fakultātē Jelgavā norisinājās Latvijas Elektroenerģētiķu un Energobūvnieku asociācijas, SIA "Schneider Electric Latvija" un AS "Draka Keila Cables" organizētā studentu noslēguma darbu konkursa laureātu apbalvošana. Konkursu jau desmito gadu organizē RTU Attīstības fonds, un šoreiz lielākās stipendijas ieguva LLU studenti Matīss Brunavs, Jevgēnijs Turkins un Rihards Ziediņš.

Kopumā enerģētikas nozares studentu noslēguma darbu konkursam šogad tika iesniegti 23 studiju noslēguma darbi trīs kategorijās - bakalaura darbi, maģistra darbi un inženieru projekti. LLU studējošie startēja divās no trīs kategorijām, un par laureātiem kļuva septiņi LLU Tehniskās fakultātes 2019.gada absolventi, norādīja Janmere.

Bakalaura darbu konkurencē par uzvarētāju konkursa komisija atzina LLU pamatstudiju programmas "Lietišķā enerģētika" absolventu Matīsu Brunavu, kurš izstrādājis bakalaura darbu "Fotoelektrisko paneļu izmantošana lauksaimniecības robota elektrobarošanai". Darba zinātniskais vadītājs Vitālijs Osadčuks skaidroja, ka studenta mērķis bija izvērtēt esošās robota elektroenerģijas nodrošināšanas metodes modificēšanu ar akumulatora baterijas un saules paneļa kombināciju.

Par konkursa laureātiem, kuri saņēma vienreizējo stipendiju, bakalaura darbu kategorijā tika atzīti vēl trīs LLU studenti - Anna Ozoliņa ar darbu "Pļaviņu HES hidroagregāta statora siltuma zudumu lietderīga izmantošana", Jānis Ozoliņš ar darbu "Kurināmā brikešu ražošanas no sadzīvē pieejamiem materiāliem mājas apstākļos iespēju izpēte" un Matīss Augšpulis "Spēka līnijas datu pārraide, analīze un uzlabošana".

Janmere pastāstīja, ka bakalaura darbu kategorijā kā laureāti tika sveikti arī seši RTU studenti.

Savukārt maģistra darbu konkurencē LLU studenti ieguva trīs no četrām stipendijām, tostarp pirmo vietu dalīja divi LLU jaunie maģistri, kuri absolvēja augstākā līmeņa studiju programmu "Lauksaimniecības inženierzinātne" - Jevgēnijs Turkins ar maģistra darbu "Asinhrono elektrodzinēja tehniskā stāvokļa noteikšanas metožu analīze" un Rihards Ziediņš ar maģistra darbu "Risinājumi viena megavata saules enerģijas elektrostacijas izveidei Latvijā".

Kā laureāte maģistra darbu konkurencē stipendiju ieguva arī LLU maģistre Laila Kurme, kura pirms diviem gadiem šajā studiju noslēguma darbu konkursā tika atzīta par labāko bakalaura darba autori.

Visi laureāti saņēma vienreizējās stipendijas, ko piešķīra konkursa atbalstītāji Latvijas Elektroenerģētiķu un Energobūvnieku asociācija, SIA "Schneider Electric Latvija" un AS "Draka Keila Cables".


Foto: llu.lv

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas