Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sūdzību par darba devējiem netrūkst 2

Neizmaksātas atvaļinājumu kompensācijas, nepamatoti ieturētas atlaisto strādājošo algas un darba līgumu neslēgšana Valsts darba inspekcijā kļuvušas par ikdienišķām sūdzībām - no 46 jūlijā saņemtajiem iesniegumiem lielākā daļa (35) saistīti ar darba algas neizmaksāšanu.

Pēdējos mēnešos visas sūdzības saistītas ar naudas lietām, «Ziņām» skaidro Zemgales Reģionālās valsts darba inspekcijas vecākais inspektors Aivars Šulcs, uz kura galda pašlaik ir vismaz pieci vēl izskatāmi iesniegumi. Tajos darbinieki uzņēmējiem pārmet, ka pēc atbrīvošanas no darba nav izmaksāts viss pirms tam nopelnītais un atbilstoša atvaļinājuma kompensācija. Pāris gadījumos strādājošie sūdzējušies, ka atbrīvoti un algu vispār nav saņēmuši vai, ka nepamatoti ieturēta pārlieku liela tās daļa.Inspektors secina, ka nav mazinājusies arī abu pušu negodprātīgā rīcība, kad strādājošais un uzņēmējs līgumā vienojas par vienu algu, patiesībā tiek maksāta lielāka, bet, kad «aploksni» nesaņem, darbinieks vēršas inspekcijā.Brīvo arodbiedrību savienības konsultante Ligita Brahmane novērojusi, ka sūdzību skaits strauji kāpis kopš marta. Reizēm nesaskaņas izdodas atisināt ar vienu telefona zvanu darba devējam, taču dažkārt jāķeras pie tiesu darbiem...Vairāk par šo tēmu lasiet otrdienas, 25.augusta, «Zemgales Ziņās».

Pievieno komentāru

Komentāri 2

savadnieks

pilnīgi piekrītu eglei! VDI ir bezmugurkaulains veidojums, no kura pilnīgi nav jēgas it īpaši Jelgavā!

pirms 11 gadiem, 2009.08.25 10:03

egle

Inspektors secina, ka nav mazinājusies arī abu pušu negodprātīgā rīcība, kad strādājošais un uzņēmējs līgumā vienojas par vienu algu, patiesībā tiek maksāta lielāka, bet, kad «aploksni» nesaņem, darbinieks vēršas inspekcijā
---------------------------------------------------------------
Tā nav abu pušu rīcība. Darba devējs pasaka, ka tā būs, un ja darba ņēmējs nepiekrīt - viņš var staigāt tālāk.
Kad VDI beigs melot? Reizi par visām reizēm? 20 gadi kopš neatkarības atjaunošanas un šis kantoris kā bija, tā ir neizprotams veidojums. Pilnīgi bezspēcīgs. VDI jalikvidē 100% - nav no tās it nekāda labuma.

pirms 11 gadiem, 2009.08.25 07:55

Vietējās ziņas