Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Šuvējas turpinās cīnīties par savām tiesībām

Pagājušajā nedēļā slēgtās šūšanas ražotnes «Global Textiles» bijušās darbinieces, protestējot pret viņu nelikumīgo atlaišanu no darba, šonedēļ piketēja pie uzņēmuma ēkas. Savukārt ražotnes vadība uzņēmumā neielaiž pat Valsts darba inspekcijas inspektori, kura tagad pārbaudi plāno veikt nākamnedēļ.

24 šuvējas kopā ar bērniem un vīriem ar plakātiem rokās pie uzņēmuma ēkas Ausekļa ielā 12a piketēja trešdien. Neviens no uzņēmuma vadības uz pārrunām ar bijušajām darbiniecēm tā arī neiznāca, taču tika pārtraukta iekārtu izvešana no cehiem, kuru veica uzņēmuma īpašnieku nolīgtie strādnieki.Trešdien «Global Textiles» iekļūt nav izdevies arī Valsts darba inspekcijas Zemgales reģionālās nodaļas galvenajai valsts inspektorei Marijai Jansonei - ražotnes vadība neesot bijusi gatava tikties, «Ziņām» pastāstīja M.Jansone.Likums inspektorei liedzot izpaust, vai kāds no bijušajiem darbiniekiem ar iesniegumu vērsies Valsts darba inspekcijā, taču zināms, ka signāli par iespējamajiem Darba likuma pārkāpumiem šajā uzņēmumā saņemti jau iepriekš. Pēdējoreiz M.Jansone šūšanas ražotni apmeklējusi 23.februārī, kad pēc darbinieku aicinājuma tikusies ar šuvējām, lai informētu par viņu tiesībām. Tagad inspektore uz uzņēmumu plāno doties pirmdien, 9.martā.Savukārt kāda bijusī šī uzņēmuma darbiniece, kura vēlējās palikt anonīma, «Ziņas» informēja - piketa dalībniecēm radies iespaids, ka ražotnes īpašnieks Pols Levins nezina patieso situāciju...Lasiet vairāk sestdienas, 7.marta, «Zemgales Ziņās».

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas