Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sv.Trīsvienības baznīcas tornim pabeigta ārējo inženierkomunikāciju izbūve

Decembrī ir pabeigta Jelgavas Sv.Trīsvienības torņa ārējo inženierkomunikāciju - siltumtrases, ārējās sakaru kanalizācijas, ārējās lietusūdens kanalizācijas, ārējās elektroapgādes tīklu - izbūve, ko veica SIA «Svente Holding».

Kā aģentūru LETA informēja Jelgavas pilsētas pašvaldības Attīstības un pilsētplānošanas pārvaldes vadītājas vietniece Ilga Muižniece, noņemtas arī sastatnes, jo torņa fasāde un logu ailes ir nokrāsotas, visi logi piegādāti un uzstādīti. Tāpat tornim uzstādītas arī pulksteņa ciparnīcas. Pašlaik turpinās torņa iekšdarbi.Jau ziņots, ka valsts nozīmes arhitektūras pieminekļa - Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas torņa - rekonstrukcijas darbi, kā arī arheoloģiskā un arhitektoniskā izpēte tika sākta šī gada jūnijā, šo darbu galvenais būvuzņēmējs ir SIA "Rimts".Ārējās elektroapgādes, apkures, lietusūdens kanalizācijas un citu ārējo inženierkomunikāciju tīklu izbūves tiesības konkursa kārtībā ieguva SIA "Svente Holding".Arheoloģisko izrakumu gaitā, ko kā SIA "Rimts" apakšuzņēmējs veic SIA "Arhitektoniskās izpētes grupa", torņa teritorijā tika atrakti vairāk nekā 50 apbedījumi, sadzīves priekšmeti, rotas lietas, iespējams, 17.gadsimtā izgatavots šķirsts ar bronzas apkalumiem un rokturiem un monētas no iepriekšējā Kurzemes un Zemgales hercoga Ernesta Bīrona laika.Arheoloģiskās izpētes laikā 20-22 metrus garā posmā tika atsegti bijušās baznīcas celtnes ziemeļu un dienvidu sānu sienu fragmenti, kas labi saglabājušies. Tāpēc, ņemot vērā to kultūrvēsturisko vērtību, tie tiks eksponēti, tādējādi uzskatāmi demonstrējot bijušās baznīcas aprises.Lai nodrošinātu atsegto mūra konstrukciju saglabāšanu un aizsargātu no nelabvēlīgiem laika apstākļiem, oktobrī tika veikta Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas atsegto mūru apsteidzošā konservācija. 2010.gada pavasarī tiks uzsākts darbs pie torņa teritorijas labiekārtošanas, tostarp eksponējot arī atsegtos baznīcas senos mūrus.Trīsvienības baznīcas torņa rekonstrukcijas mērķis ir saglabāt daļu pilsētas kultūrvēsturiskās apbūves, kas tika sagrauta abu pasaules karu laikā, un izveidot inovatīvu tūrisma produktu pilsētā, reģionā un valstī.Pēc rekonstrukcijas plānots, ka tornī atradīsies tūrisma informācijas centrs, muzeja ekspozīcijas, izstāžu un konferenču zāles, kafejnīca, skatu platforma. Tornī tiks izvietoti arī moderni informācijas un komunikāciju tehnoloģiju risinājumi, lai centra viesi atraktīvā veidā varētu iepazīties ar Zemgales novada un Jelgavas pilsētas vēsturi un tūrisma informāciju - objektiem un pakalpojumiem.Projektu «Reģiona nozīmes tūrisma un kultūrizglītības centra izveide Jelgavā» līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds aktivitātes «Nacionālas un reģionālas nozīmes attīstības centru izaugsmes veicināšana līdzsvarotai valsts attīstībai» gaitā.Torņa rekonstrukcijai un centra izveidei plānotās izmaksas ir vairāk nekā 1,8 miljoni latu, no tiem 66 000 latu ir valsts budžeta dotācija, aptuveni 500 000 latu - Jelgavas pilsētas domes līdzfinansējums. Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējums ir 1,25 miljoni latu. Projektu plānots īstenot līdz 2010.gada beigām.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas