Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sveic “Zemgales Laiks Ziedonim” 2019 laureātus 2

Jau trešā “Zemgales Laiks Ziedonim” laureātu cildināšanas ceremonija noritējusi piektdien, 31. maijā Līvbērzes kultūras namā. Laureāti ir LLU Ainavu arhitektūras un plānošanas katedras profesore un vadošā pētniece Daiga Zigmunde, deju terapeite Liene Ķince, brīvprātīgā darba entuziasts Gatis Valainis, SIA “UPPE” priekšsēdētājs Aldis Cimermanis un biedrības “Tuvu” vadītāja Lāsma Cimermane, Ūziņu bibliotēkas vadītāja Gunita Kulmane. Katrs laureāts saņēma stikla mākslinieces Lauras Vizbules darināto balvu, informē biedrības “Zemgales Laiks Ziedonim” vadītāja Elizabete Pavlovska.

Nominācijā zinātnē “Zemgales Taureņu uzbrukums” šī gada laureāte ir Daiga Zigmunde. Daiga ir arhitektūras zinātņu doktore un profesore un reizē arī Latvijas Lauksaimniecības Universitātes Vides un būvzinātņu fakultātes dekāne, aktīvi iesaistās izglītības un zinātniskajos projektos Latvijas un Eiropas mērogā. Valdekas pils Jelgavā Daigas vadībā ir izveidots par mūsdienīgu ainavu arhitektu apmācības centru starptautiskā līmenī. Viņa ikdienā nesavtīgi rūpējas par visiem kopā un katru atsevišķi, lai darbi iet uz priekšu, lai dzīvotu saskaņā ar sirdsapziņu, lai apkārt ir sakārtota vide, lai zinātniskie mērķi ir ātrāk sasniedzami.

Nominācijā par dzīvi mākslā “Zemgales Bize” laureāte ir deju terapeite Liene Ķince. Liene vada nodarbības kā deju pedagogs deju studijā “dejovisi.lv”, papildus trenē daiļslidotājus Ozolnieku ledus hallē, ir pasniedzēja Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija un strādā kā deju un kustību terapeite dienas centros. Liene ikdienā strādā arī ar jauniešiem un pieaugušajiem ar īpašām vajadzībām, tādējādi pierādot, ka visi cilvēki ir talantīgi un spējīgi apgūt dejas mākslu, ar to dodot morālu spēku un iekļaujot viņus sabiedrībā. Lienes vadītajās laikmetīgās mākslas dejās, baleta no darbībās bērni un jaunieši gūst iespēju paust savas emocijas caur kustībām, apzināties savu ķermeni un veidot savu patību.

Laureāts nominācijā bērniem un jauniešiem “Zemgales Rabarbers” ir brīvprātīgā darba entuziasts Gatis Valainis. Gatis ir komandas biedrs, kurš nebaidās uzņemties atbildību par jebkādām neparedzamām situācijām un riskiem, rodot risinājumus un pieņemot lēmumus, jo sirdī jūt lielu mīlestību pret cilvēkiem un darbu, ko izvēlās darīt. Gatis devis lielu ieguldījumu fondā “Nāc līdzās”, kur palīdzējis un bijis kopā dažādos notikumos ar bērniem un jauniešiem ar īpašam vajadzībām. Gatis vienmēr izturējās pret katru bērnu un jaunieti līdzvērtīgi, nekad nenorādot uz nespēju vai traucējumiem, bet iedrošinot turpināt attīstības ceļu, uzsverot, ka piepildīt savu sapni ir tiesīgs ikviens no mums. Tāpēc Gatis ir līdzās – lai palīdzētu sapņiem kļūt reāliem!

Tautsaimniecības nominācijas “Zemgales Zemi es mācos” laureāti ir SIA “UPPE” priekšsēdētājs Aldis Cimermanis un biedrības “Tuvu” vadītāja Lāsma Cimermane. Aldis Cimermanis zināms kā vīrs, kurš dzīvo  ar lielu mīlestību pret savu zemi, darbu, ģimeni un visiem līdzcilvēkiem. Aldis pulcina ap sevi draudzīgu kolektīvu ar augstas klases inženieriem, projektētājiem un citiem darbiniekiem, kuri ar lielu atbildību strādā uzņēmumā.

Cimermaņu ģimene ir paraugs, kā var realizēt biznesu  kopā ar labdarība. Alda dzīvesbiedre Lāsma izveidojusi biedrību „Tuvu” - labdarības organizāciju, kura palīdz grūtībās nonākušām Latvijas ģimenēm, bērniem un vientuļiem cilvēkiem. Vasarās tiek organizētas nometnes meitenēm, kurās tiek mācīti dažādi rokdarbi, tiek sakopta vide, ļaujot noticēt, ka arī viņas ar saviem darbiem var darīt labāku savu apkārtējo vidi, savu Latviju.

Šī gada novadpētniecības kategorijas “Zemgales Kedas” laureāte ir Gunita Kulmane. Ūziņu bibliotēkas vadītājas Gunitas aizraušanās, pat dzīvesveids,  ir novadpētniecība. Neskaitāmas stundas pavadītas Latvijas Valsts arhīvā pētot, lasot dokumentus par Ūziņu dzimtām, vietām  un notikumiem, atklājot arvien jaunus pavedienus laikmeta pārrautajos cilvēku un dzimtu likteņos. Šis darbs nepaliek nepamanīts un pamazām uz Ūziņiem sāk doties ļaudis, kuru vecāki un vecvecāki ir dzīvojuši Ūziņos vai kā citādi bijuši saistīti ar šo pusi. Ūziņu pievilcība lielā mērā ir Gunitas prāta un  rokām radīta. Lai arī Ūziņos pašlaik ir palikusi tikai bibliotēka, Gunita to ir padarījusi par Ūziņu sirdi.  Pati Gunita saka: “Jā, novadpētniecība ir viss mans laiks - un savus mazos Ūziņus mīlu no visas sirds!”

Ceremoniju vadīja Latvijas Nacionālā teātra aktieris Gundars Grasbergs. Vakara gaitā visus laureātus un viesus priecēja dziedātāja Santa Šillere un ģitārists Ēriks Radželis, folkloras kopa “Tarkšķi”, jaunā dziedātāja Emīlija Pavlovska ar Kristu Krūskopu, dziedātāja Diāna Ponaskova, ģitārists Indars Markots, kā arī Imanta Ziedoņa fonda “Viegli” mūziķis Jānis Strapcāns.

Pirms laureātu cildināšanas ceremonijas kopā ar Jelgavas novada Līvbērzes pagasta pārvaldes vadītāju Rutu Medni un fonda “Viegli” padomes priekšsēdētāju Žaneti Grendi tika godināti visi apbalvojuma pretendenti.

Pretendenti šajā gadā:

Auces novada rakstnieks un entuziastisks cilvēks Māris Druva

Tautas deju ansambļa “Diždancis” vadītāja Ieva Karele

Topošais skaņas inženieris Didzis Herberts Cielava

Jelgavas novada Ūziņu bibliotēkas vadītāja Gunita Kulmane

SIA “UPPE” valdes priekšsēdētājs Aldis Cimermanis un biedrības “Tuvu” vadītāja Lāsma Cimermane

Latvijas Lauksaimniecības universitātes profesore Daiga Zigmunde

Pļaviņu novada aktīvists, biedrības "Pļaviņu pļāvēji" biedrs Vilnis Mironovs

Novadpētniecības entuziasts Jānis Ivars Padedzis

Dobeles novada ģimene Māra un Jānis Veismaņi

Tautas tērpu darinātāja Danija Lazdiņa

Jelgavas 4.vidusskolas skolotāja Sanita Baltiņa

Pedagogs un mākslinieks Bruno Bahs

Deju un kustību terapeite Liene Ķince

Jelgasvas Spīdolas Valsts ģimnāzijas 11. klases skolniece Anna Veisa

Neretas novada skolotāja, publiciste un rakstniece Lūcija Ķuzāne

Vēsturnieks un pētnieks Dāvis Beitlers

Latvijas Sarkanā krusta Dobeles komitejas izpilddirektore Sarmīte Lucaua

Aktīvs brīvprātīgā darba entuziasts Gatis Valainis

Bauskas muzeja vēsturnieki Raitis Ābelnieks un Aigars Urtāns

Organizatoru foto

Pievieno komentāru

Komentāri 2

no laukiem

Augsta dziesma, skani, skani,
Zilā zvaigžņu haosā!
Nemirstīgu dari mani
Tautas eposā!

pirms gada, 2019.06.03 16:25

par ko

zigmundei apbalvojums?Staigā kā aizmigusi...Paši kolēģi ieteica- pagājušogad vienu, šogad citu un tā katru gadu uz priekšu....Paši pūta un paši dega!
LLU ir daudz spējīgāki zinātnieki!

pirms gada, 2019.06.03 21:02

Vietējās ziņas