Sveiks “Mēs savai videi 2018” laureātus

Vēloties pateikties par aktīvo līdzdarbošanos un iesaistīšanos pašvaldības finansētā projektu konkursā “Mēs savai videi 2018”, novada pašvaldība rīt, 14. decembrī, pulksten 18 pašvaldības ēkā konkursa dalībniekiem rīko rezultātu prezentēšanas un apbalvojumu pasniegšanas pasākumu. Šogad konkursā saņemti 46 projektu pieteikumi, bet atbalstītas 33 iedzīvotāju idejas. Pasākumā piedalīsies visi šī gada finansētie projekti, savukārt īpašu veicināšanas balvu saņems deviņi veiksmīgāk īstenotie, ziņo pašvaldības pārstāve Enija Kreicberga-Kapša.

“Jelgavas novada pašvaldība gandarīta par iedzīvotāju iniciatīvu un atsaucību projektu konkursā “Mēs savai videi”, kas ik gadus ļauj interesentu grupām, kaimiņiem un organizācijām pieteikties pašvaldības budžeta finansējumam, lai savu dzīves telpu vērstu sakārtotāku, gaumīgāku un atraktīvāku. Ar katru gadu konkursa dalībnieku skaits un arī konkurence par finansējumu aug, taču arī rezultāti ir arvien iedvesmojošāki. Ik gadu pēc konkursa noslēguma, kad dalībnieki ir realizējuši savas pieteiktās idejas, pašvaldības vērtēšanas komisija dodas uz iedzīvotāju dzīvesvietām, lai novērtētu paveikto. Pēdējos gados veiksmīgākajiem dalībniekiem esam pasnieguši balvas, bet šogad pirmo reizi organizēsim pasākumu, uz kuru aicināti visi šī gada ideju realizētāji. Vēlamies ne vien izcelt veiksmīgākos projektus, bet iedzīvotājiem arī ļaut ieraudzīt, cik dažādas un interesantas ir viņu līdzgaitnieku, kaimiņu, draugu un paziņu idejas,” par pasākumu stāsta Jelgavas novada pašvaldības izpilddirektore Līga Lonerte.

No īstenotajām konkursa idejām novada pašvaldības vērtēšanas komisija šogad izcēlusi deviņas. Pirmo trīs vietu ieguvēji ir: “Mārīšu kolekcijas iekārtošana Vilcē”, “Svētku laukuma izveide Vircavas pagasta Oglaines ciematā” un “Kāpņu telpas remonts Lielvircavas ielā 7 Platones pagastā”.

“Mārīšu kolekcijas iekārtošana Vilcē”

Jaunizveidotā kolekcija atrodas Vilces muižas kalpu mājā līdzās bibliotēkai, sadzīves pakalpojuma punkta telpās. Idejas realizētāji ir Vilces pagasta biedrība “Vilces attīstības centrs”, kas īstenojusi vietējās iedzīvotājas Mārītes Zalānes ieceri. M.Zalāne daudzus gadus aizrāvās ar bizbizmārīšu kolekcionēšanu. Tie, kas pazina Mārīti un bija iepazinušies ar viņas krāšņo vaļasprieku, zināja, ka viņa mārītes kolekcionēja sava vārda iedvesmota. Dzīves laikā sieviete paspēja savākt ievērojamu mārīšu priekšmetu skaitu. Vēloties dalīties ar mammas hobiju, Mārītes dēli ievērojamo kolekciju nodeva biedrības “Vilces attīstības centrs” pārvaldībā. Kolekcija ir kā paliekoša izstāde un apskates objekts vietējiem iedzīvotājiem un tūristiem. Par piešķirtajiem finanšu līdzekļiem biedrība iegādājās jaunus plauktus, kur priekšmetus izvietot, kā arī veica dekoratīvus sienu krāsojumus sadzīves pakalpojuma punkta telpās. Rezultāts ir lakoniski skaists – trīs telpās izvietotas vairāk nekā 1700 mārītes.

“Svētku laukuma izveide Vircavas pagasta Oglaines ciematā”

Projekta iesniedzēja ir Natālija Korobkina. Ar piešķirto pašvaldības finansējumu Natālijas kundzei ar savu komandu izdevies Oglaines ciematā vietējiem iedzīvotājiem ierīkot nelielu svētku laukumu. Laukums ir daļēji bruģēts, kā arī tajā ierīkota ugunskura vieta un uzstādīts koka galds un sols.

“Kāpņu telpas remonts Lielvircavas ielā 7 Platones pagastā”

Daudzdzīvokļu mājā ir seši dzīvokļi. Iedzīvotāji projektu konkursam pieteicās, lai savu dzīvesvietu padarītu drošāku, ērtāku un tīrāku. Lai rezultāts maksimāli izdotos, kāpņu telpas remontā viņi ieguldīja arī savus finanšu līdzekļus, iegādājoties vairākus celtniecības materiālus – betonu, grunti un krāsu.

Pirmo trīs vietu ieguvējus pašvaldība izvirzījusi Latvijas Pašvaldību savienības izveidotās apvienības “Sabiedrība ar dvēseli – Latvija” konkursam.

Konkursa “Mēs savai videi” apbalvojamo sarakstā ierindojušās vēl sešas ieceres, kas var kalpot kā piemērs citiem projektu pieteikumu iesniedzējiem. Tās ir “Dzīvosim drošā mājā” (Lielplatones pagasts), “Daudzdzīvokļu mājas kāpņu telpas remonts Dzelzceļnieku ielā 3 a” (Elejas pagasts), “Daudzdzīvokļu mājas (Ausekļa 26) kāpņu telpas remonts” (Platones pagasts), “Laivu piestātnes un piknika vietas izbūve Svētes upes krastā” (Svētes pagasts), “Mēs būsim veikli, droši, stipri…” (Zaļenieku pagasts) un “Basketbols Birzītes krastos” (Glūdas pagasts).

Pašvaldībā informē, ka šogad aktīvākie ideju iesūtītāji bija no Glūdas, Līvbērzes, Platones, Valgundes, Zaļenieku, Svētes un Lielplatones pagasta. Konkursa nolikums paredz, ka projektus īstenot dalībnieki sāka maijā, bet beidza septembrī. Lielākā daļa projektu saistīti ar daudzdzīvokļu māju apsaimniekošanu. Logu, durvju nomaiņu, kāpņu telpu kosmētisko remontu, balkonu remontu un citas ieceres realizēja 14 dalībnieki par kopējo summu 9658 eiro. Par 8492 eiro labiekārtoti 12 aktīvās atpūtas, rotaļu un sporta (volejbola) laukumi, bet par 4457 eiro iekārtoti vairāki stāvlaukumi pie daudzdzīvokļu mājām, sakārtota kanalizācija un atjaunots iekšpagalmu ceļš. Šī gada kopējais piešķirtais projektu finansējums sasniedza 23 000 eiro.


Foto: Jelgavas novada pašvaldība

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas