Svētes laipu atpūtas zonu Jelgavā papildina koka vides objekti 4

Svētes palienes pļavu atpūtas zonā pie laipām izvietoti trīs koka vides objekti, kas tapuši pērn septembrī aizvadītā Meža dienu pasākuma "Mežs ienāk Jelgavā 2020" laikā. Tos veidojis jaunrades nama "Junda" pedagogs Oskars Krauze kopā ar trīs koktēlniekiem, kā arī Jelgavas tehnikuma jaunieši, informē Jelgavas pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

"Ikdienā strādāju jaunrades namā "Junda", kur vadu tehniskos pulciņus, kā arī jau daudzus gadus profesionāli nodarbojos ar kokapstrādi un veidoju skulptūras. Uzrunāju pasākuma "Mežs ienāk Jelgavā" rīkotājus par iespēju radīt jaunas koka skulptūras, ko dāvināt pilsētai. Tās tapa vienas dienas laikā," skaidro O.Krauze. Kopā ar pieaicinātajiem tēlniekiem Ingu Ivanovu, Nauri Bergmani un Aivaru Bergmani tapa lielformāta skulptūras, kas uzdāvinātas pilsētai. A.Bergmaņa radītā skulptūra, kurā attēlota māte ar bērnu, apskatāma pie Jelgavas pilsētas slimnīcas, savukārt pārējie darbi nodoti pašvaldībai. 

Tāpat Meža dienu pasākuma laikā pilsētai uzdāvināts skolotāja Jāņa Stankeviča vadībā tapušais Jelgavas tehnikuma audzēkņu radītais vides objekts "Jelgava 755", kas izvietots uz guļbūves tipa savienojumiem. "Objekta tehniskā daļa ir veidota komandas darbā. Pamatkonstrukcija tapa darbnīcā, un tas ir aptuveni nedēļu ilgs darbs," stāsta J.Stankevičs. 

Kā informē pašvaldības iestādes "Pilsētsaimniecība" Apsaimniekošanas nodaļas speciāliste Inga Larina, pilsētai dāvinātās skulptūras izvietotas Svētes palienes pļavu atpūtas zonā, kur tās iebetonētas blakus koka laipām esošā Sniega ielas stāvlaukuma zaļajā zonā. Tur uzstādīti trīs darbi – koka sols ar tā autoru parakstiem, tehnikuma audzēkņu radītais vides objekts, kā arī O.Krauzes darbs ar kokā atveidotiem mīlniekiem: "Pirms vairākiem gadiem šādu skulptūru radīju pie Ventas rumbas Kuldīgā, kur tā atrodas joprojām. Lai jauna un īpaša satikšanās vieta pāriem būtu arī Jelgavā, tapa skulptūras līdziniece, kas turpmāk gaidīs koka laipu apmeklētājus."  

Foto: Jelgavas pašvaldība

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Kamene

Laipas sataisīja, bet vai to briesmīgo zāli nekādi nevar 3- 4 reizes gadā normāli nopļaut bojā visu skatu!

pirms mēneša, 2021.02.24 19:05

jurka

Tiesam- zale janoplauj.Atliek kadam nelabvekim pavasari uzskilt serkocinu un visas laipas uzies gaisa.

pirms mēneša, 2021.02.25 11:22

apseedos

objekti izskataas peec konkreeta meesla
bet tie fakjiiri kas prasa pljavai zaali nopljaut - juus pavisam jukushi? taas suda laipas vieniigaa suutiiba ir buut palienju pljavaa lai taadi kaa juus ieraudziitu kas dabaa notiek. vai arii juusu izpratne par dziivi ir tik skumiiga ka likaas fantastiski pag.gadaa pastaigaaties pa tukshu pljavu uz mietiem uzspraustas laipas?

pirms mēneša, 2021.02.25 14:55

Tāpat kā dažs mežu iedomājas kā parku.Visam ir jābūt dabīgam.

pirms mēneša, 2021.02.25 17:06

Vietējās ziņas