Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Svētes lejtecē pulcējas putnu bari

Neraugoties uz to, ka šogad Svētē un Lielupē palienes pļavas neapplūda, migrējošie putnu bari savus paradumus nav mainījuši un Jelgavas apkārtnē tie novērojami lielā skaitā.

Ornitologs Edgars Lediņš, kurš putnus Jelgavas apkārtnē novēro daudzus gadus, jau pirms dažām nedēļām «Ziņām» izteica pieņēmumu, ka ik gadus Svētes grīvā novērojamie lielie migrējošo putnu bari šogad varētu būt mazākā skaitā. Tas saistīts ar to, ka ledus Svētē un Lielupē esot nokusis pamazām, tādējādi pavasara palos neapplūda arī palienes pļavas.«Applūdušajās pļavās apmetas migrējošie ūdens un bridējputni, kas tur meklē barību un jūtas pasargāti no dabiskajiem ienaidniekiem,» skaidro ornitologs.Šajās dienās E.Lediņš novērojis vairāku tūkstošu putnu lielus zosu barus. Pārsvarā tajos ir bijušas baltpieres zosis, nedaudz sējas un baltvaigu zosis. Šogad pirmo reizi Latvijā novērota pļavas tilbīte, daži baltie stārķi, cielavas un dzērves. Atpūsties tur apmetušies arī ievērojams skaits dažādu sugu pīles.Kas jāņem vērā tiem, kas nolēmuši doties putnu novērojumos - lasiet trešdienas, 1.aprīļa, «Zemgales Ziņās».

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas