Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Taksisti apsver iespēju cīnīties 6

Ir pagājuši pieci mēneši kopš spēkā stājies Jelgavas domes lēmums par vienoto taksometru atšķirības zīmi mūsu pilsētā. Tomēr vairāki pasažieru pārvadātāji šo normu joprojām neievēro un pauž izbrīnu par policijas veiktajām apsekošanām un administratīvo pārkāpumu protokolu sastādīšanu. Viņuprāt, likums nav pārkāpts, un pašvaldība tikai meklē iemeslu, kur «piekasīties».

Ministru kabineta (MK) noteikumos paredzēts, kādai jāizskatās uzlīmei ar tarifiem, un jau daudzus gadus pēc šādiem parametriem tās izgatavoja arī Jelgavas taksisti, tomēr pērnā gada aprīlī, atsaucoties uz Autopārvadātaju likumā dotajām tiesībām, mūsu pilsētas domes deputāti apstiprināja jauna tipa uzlīmes, precīzi nosakot gan dizainu, gan burtu lielumu. Diemžēl uzlīmju izgatavotāji, kas ar šo rūpalu nodarbojas Jelgavā, joprojām strādā pēc MK noteikumos paredzētajiem standartiem. Jelgavas Pašvaldības policija pēdējo mēnešu laika pilsētas taksometrus kontrolējusi ne vienu vien reizi, atklājot pat tādus pārkāpumus kā strādāšanu bez licences. Arī ceturtdienas vakarā likumsargi devās apsekot taksometru stāvvietas, un pie autoostas tad arī tika fiksēti pirmie pārkāpēji - vairākiem taksometriem uz sāniem nebija pašvaldības normās noteiktās uzlīmes, par ko tika sastādīti administratīvo pārkāpumu protokoli.Kā «Ziņām» paskaidroja Jelgavas Pašvaldības policijas Patruļpolicijas nodaļas priekšnieks Māris Velve, protokoli tālāk tiks nosūtīti pašvaldības Administratīvo lietu komisijai, kas lems par uzliktā soda lielumu. «Administratīvo pārkāpumu kodekss par šādu pārkāpumu paredz 25 līdz 250 latu lielu sodu,» piebilda M.Velve. Atbildot uz policijas darbinieku jautājumu, kādēļ taksometriem nav atbilstošu uzlīmju, gandrīz visi sodītie uzsvēra, ka paļāvušies uz to izgatavotāju.Individuālais komersants Aigars Vālodziņš, kura vadībā strādā daļa taksometru pie Jelgavas autoostas, «Ziņām» neslēpa savu sašutumu par Pašvaldības policistu rīcību. «Jau tuvākajā laikā vienošos ar juristu, un mēs kopā risināsim šo problēmu, jo es uzskatu, ka ir absurds - vadīties nevis pēc MK noteikumiem, kuriem ir lielāks likumiskais spēks, bet gan pašvaldības normām,» tā A.Vālodziņš. Arī vairāki «Ziņu» aptaujātie taksometru klienti pauda, ka tā drīzāk izskatās pēc nevajadzīgas «piekasīšanās» un veida, kā piepildīt pašvaldības budžetu, meklēšanu.Vairāk lasiet sestdienas, 28.marta, «Zemgales Ziņās».

Pievieno komentāru

Komentāri 6

baranka

Vai ir jēga riskēt un saņemt sodu. Paņem un nopēc to uzlīmi... cik tad viņa maksā.....

pirms 11 gadiem, 2009.05.08 15:19

jelgavniece

Vēl vajadzētu pakrātīt policijas darbiniekiem tos taksistus,kuriem vienkārši ielikta zaļa lampiņa logā,bet nav nēkādu izlīmes,ka arī nav takša dzeltena numura,bet strādā ar savam mašīnam ka ar takšiem.Tos saucāmos ''lampiniekus'',kurie ne maksa ne par patentu,ne par licenci,nodokļus un t.t.To var pavērot pie jauna kluba Raiņa ielā (pie veca pasta ēkas),ka arī pie nakts bāra ARGO,ka arī citās vietās.....Viņi nu patiešam palikuši bezkaunīgi...ka tāds Juris ar balto AUDI 6,tāds Volodja,abiem iemīļotas vietas ARGO bārs,jaunais Raiņa ielas klubs...Tad varbūt tādus vajag sodīt .....lai viņi saprastu ka par visu jamaksā...
Vēlu policijas darbiniekiem veiksmi ....

pirms 11 gadiem, 2009.03.29 12:45

Nu jā....2

Autopārvadājumu likums:

"35. pants. Vieglo taksometru pārvadājumi

(1) Pasažieru pārvadājumus ar vieglo taksometru drīkst veikt tikai tad, ja pārvadātājs ir saņēmis speciālo atļauju (licenci), ko izsniedz attiecīgās republikas pilsētas dome vai rajona padome. Tā apstiprina licencēšanas noteikumus un vieglo taksometru stāvvietu izvietojumu, kā arī nosaka pašvaldības atšķirības zīmi un tās izvietojumu ārpusē uz taksometra virsbūves"

Vai vajag algot juristu????

pirms 11 gadiem, 2009.03.28 18:48

Nu jā....

ohooo, taksisti ļoti turīgi kļuvuši, ka var algot labus juristus :) :) :)

pirms 11 gadiem, 2009.03.28 18:38

Vietējās ziņas