Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Taupība skar sociālo darbinieku algas

Meklējot arvien jaunus taupīšanas ceļus, valdība atcēlusi pašas nesen ieviesto praksi ar simt latu piemaksām stimulēt tos sociālos darbiniekus, kuru atbildības lokā ir ģimenes ar bērniem. Tas nozīmē būtisku algu samazinājumu pieciem darbiniekiem Jelgavā, vienam Elejā un vienam Ozolnieku novadā, taču tieši viņu darba apjoms pēdējā laikā ir krietni audzis.

Savulaik valdība mērķdotācijas ieviesa pēc Bērnu un ģimenes lietu ministrijas iniciatīvas, lai rosinātu pašvaldības pastiprināt uzmanību bērnu problēmām un iespēju robežās pieņemt darbā jaunus sociālos darbiniekus darbam tieši šajā laukā. Pilsētas Sociālo lietu pārvaldes vadītāja Rita Stūrāne atzīst, ka šis mērķis tā arī netika sasniegts, un Jelgavā, tāpat kā daudzviet, šo darbinieku skaits joprojām ir nepietiekams. Taču piemaksas aptuveni 20 procentu apmērā no kopējās algas bijušas kā labs materiālais stimuls. No pirmā jūlija, tāpat kā pārējiem, viņiem algas tiks maksātas pilnībā no pašvaldības budžeta.«Tur, kur bērni, ir pavisam cita atbildība,» uzsver R.Stūrāne, turklāt pašlaik, kad daudzi zaudē darbu un ienākumus, situācija pasliktinās. Vairāk nekā iepriekš informācija par iespējamām problēmām ģimenēs pienākot no bāriņtiesām, un pārvaldes speciālistiem darba lauks aug plašumā, tāpēc šādu lēmumu varot traktēt arī kā viņu darba nenovērtēšanu.Pērn mērķdotācijas Latvijā piešķirtas 210 darbiniekiem 88 pašvaldībās. Valdība paredzējusi, ka tās tiks atjaunotas ar 2013.gadu, informē Labklājības ministrija.Kā stāsta R.Stūrāne, līdz ar ekonomikas krišanos nogrimis arī plāns līdzīgā veidā piemaksāt tiem darbiniekiem, kuru lokā ir cilvēki ar īpašām vajadzībām, un tāpat netika realizēta iecere līdzfinansēt pašvaldību budžetu dzīvokļu pabalstu izmaksai.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas